Kde uskladnit nářadí na zimu? V zahradním domku.

Práce na zahradě je pro mnoho z nás nejen povinností, ale i koníčkem. A tak jsme na to náležitě vybavení vším možným nářadím. S příchodem podzimu ale musíme řešit, kam všechno uložit a ochránit před deštěm a nadcházející zimou. Zahradní domky jsou skvělým řešením.

Kde uskladnit nářadí na zimu? V zahradním domku.

 

Postarat se o zahradu jen s jednou motyčkou a hrabičkami možná jde, ale asi by nám to sebralo mnoho času a sil. A tak máme navíc i lopatky, sekačky, košťátka, nůžky, pilky a další a další pomocníky, kteří nám práci usnadňují. Přes sezónu jsou v jednom kole, ale když začne zahrada usínat a blíží se sychravé a zimní počasí, měli bychom za práci dopřát nářadí odpočinek v suchu, aby i další sezónu mohlo sloužit v plné kondici. A tak se dostáváme k onomu okřídlenému „Kam s ním?“. Domů si asi všechno nářadí nenastěhujeme, takže nejčastěji zůstane v garáži nebo někde pod střechou, což ale často znamená přes něj různě chodit, neustále přeskládávat a pořád něco hledat.

Mít tak vše na jednom místě, jen přijít, vzít si co je potřeba a nemuset nikde hledat a přemisťovat, to by se líbilo asi každému z nás. Vyřešit věčný problém s místem může elegantní domek na nářadí, který kromě ochrany a sucha může být i pěkným doplňkem naší zahrady. Pohodlně v něm uskladníte na zimu sekačku, kolečko a všechno ostatní, co je potřeba ochránit před špatným počasím. Přitom budete mít vše stále po ruce, protože s přírodou nikdy nemáte jistotu, co budete a nebudete potřebovat.

Takže když se rozhodnete postavit si třeba s dětmi uprostřed zimy iglú, jednoduše vytáhnete kolečko a lopatu, aniž byste museli přeskládat celou garáž. Zahradní domky ale nejsou jen na zimu, i v létě se vám bude líbit mít vše na jednom místě, uklizené a přitom stále po ruce. Pod střechou tak můžete mít třeba i podsedáky na zahradní houpačku, zahradní nábytek nebo zásoby grilovacího uhlí. Velikost domku tak zvolte především podle toho, co všechno si v něm budete chtít uskladnit. A až svou zahradu připravíte k zimnímu spánku, očištěné nářadí dejte spát také, do sucha a beze strachu o rozmary počasí.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.