Vydarená rekonštrukcia kúpeľne Vám umožní aj v minikúpeľni relaxovať.

Vydarená rekonštrukcia kúpeľne Vám umožní aj v minikúpeľni relaxovať.

Minirozmery kúpeľne sú častým problémom starších panelákových bytov. Tento problém ale môžete elegantne vyriešiť premyslenou rekonštrukciou kúpeľne. Keď sa vo Vašom panelákovom byte rozhodnete pre prerábku kúpeľne, odporúčame Vám spoluprácu s kvalitným bytovým architektom, ktorý má s týmto typom rekonštrukcií dostatok skúseností. Môžete sa obrátiť aj na odborníkov spomedzi výrobcov zariadenia do kúpeľní, ktorí majú vo svojich kúpeľňových štúdiách školených pracovníkov, ktorí vám s plánovaním rekonštrukcie kúpeľne poradia a odporučia Vám aj všetko potrebné pre jej zariadenie. Skvelé riešenia pre renkonštrukcie bytového jadra ponúkajú kúpeľňové koncepty RAVAK, vytvorené dizajnérmi špeciálne pre mini kúpeľne.

Pre minikúpeľne sú ideálnym riešením sprchovacie kúty zapustené do podlahy s odtokovým žľabom, ktoré sú bezbariérové, takže okrem úspory miesta umožnia bezpečné a pohodlné sprchovanie aj osobám s obmedzenou pohyblivosťou, seniorom a deťom.

Aj sprchovanie v obmedzenom priestore môžete posunúť na vyššiu úroveň – vybavenie sprchovacieho kúta hydromasážnym panelom v kombinácii s ručnou sprchou a veľkoformátovou pevnou sprchou typu „rain“ alebo „vodopád“ Vám pri sprchovaní umožní dokonalý pôžitok z relaxácie. Sprchovací kút je možné vybaviť aj praktickým sklopným sedadlom a protišmykovými podlahovými prvkami.

Ak si vo Vašej mini kúpeľni chcete dopriať striedavo sprchovanie aj kúpeľ, využite niektorý zo špeciálnych kúpeľňových konceptov RAVAK s asymetrickou vaňou so širokým plochým dnom a vaňovou zástenou, ktoré sú dizajnérmi navrhnuté práve pre zariadenie a prerábky kúpeľní malých rozmerov. Úsporné rozmery asymetrických vaní, ktoré začínajú na 150 x 75 cm či 140 x 105 cm umožnia pohodlný kúpeľ i sprchovanie aj v kúpeľni, do ktorej by sa vaňa klasických rozmerov vôbec nezmestila. Asymetrická vaňa v kombinácii s asymetrickým umývadlom vytvorí priestor pre pohodlný pohyb aj v tej najmenšej panelákovej kúpeľni. Perfektné riešenie pre rekonštrukcie bytových jadier v panelákoch sú kúpeľňové koncepty RAVAK Avocado a BeHappy, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre zariadenie veľmi malých kúpeľní.

Keď si asymetrickú akrylátovú vaňu vystuženú polyuretánovou penou vybavíte ešte hydromasážnym systémom, vaša kúpeľňa sa po rekonštrukcii premení na luxusné wellness centrum, bez ohľadu na minimálne rozmery.

Keď máte až takú malú kúpeľňu, že sa do nej nezmestí ani asymetrická vaňa, a chcete umožniť kúpanie aspoň svojim malým deťom,  vyriešite to voľbou minivane – hlbokej sprchovej vaničky, v ktorej sa deti môžu kúpať a vy si v nej pri sprchovaní môžete pohodlne sadnúť. Minivane v tvare štvrťkruhu ponúka RAVAK v niekoľkých rozmeroch už od 80 cm.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.