Sklenené zábradlie ako dizajnérsky a bezpečný architektonický prvok

Sklenené zábradlie ako dizajnérsky a bezpečný architektonický prvok

Sklenené zábradlia sa tešia čoraz väčšej obľube ako v komerčných prevádzkach, ako sú hotely, obchodné centrá a reštaurácie, ale aj v súkromných domoch. Je to veľmi všestranný produkt, takže sa dá využiť mnohými spôsobmi.

 

Sklenené zábradlie pre najväčšiu bezpečnostnú úroveň

Sklenené zábradlie je možné použiť v interiéri aj exteriéri. Univerzálnosť použitia robí sklenené zábradlia mimoriadne efektnými a hodia sa do každého interiéru, napríklad do moderného, ​​ale aj industriálneho a klasického interiéru. Hlavnou výhodou skleneného zábradlia je moderný a dizajnový vzhľad, veľmi vysoká odolnosť voči nepriaznivým poveternostným vplyvom, bezpečnosť pri prevádzke a možnosť dodatočného zobrazenia priestoru.

Pri navrhovaní sklenených zábradlí sa používa dvojité bezpečnostné sklo, ktoré je vyrobené z dvoch tabúľ z tvrdeného skla. Celé je to spojené laminátom. Použitím lepeného skla, teda takzvaného VSG, ako aj PVB fólie, ktorá sa umiestňuje medzi tabule, sa dosiahne vynikajúci efekt. Navyše, ak je sklo rozbité alebo poškodené, sklo stále dokonale priľne k fólii a nerozpadne sa.Pvb fólia je vďaka tepelnému a tlakovému procesu trvalo spojená. To nám umožňuje získať lamináty, ktoré sa vyznačujú veľmi vysokou mechanickou pevnosťou a vynikajúcou priľnavosťou ku sklu pri vyšších teplotách. Pvb fólia je vyvinutá tak, aby zaručovala najvyššiu odolnosť voči poveternostným vplyvom, ako aj najvyššiu priehľadnosť a pevnosť proti roztrhnutiu. Taktiež je možné nastaviť silu priľnavosti ku sklu.

 

Sklenené zábradlie – elegancia a modernosť

Sklenené zábradlie doma je dokonalým riešením pre malé aj väčšie interiéry. Sklenené zábradlie vďaka vysokej transparentnosti priestor opticky zväčšia, pričom zábradlie dokonale splynie s okolím. Neexistuje žiadne obmedzenie prístupu k svetlu. Existujú aj verzie skleneného zábradlia s ornamentami alebo s drsným povrchom. Potom je svetlo jemne rozptýlené, čo dáva veľmi pekný efekt.

Sklenené zábradlia znamenajú nadčasovú eleganciu a možnosť zladiť produkty do každého interiéru. Odporúčajú sa najmä do malých interiérov, kde je kvôli malému priestoru dôležité ho opticky zväčšiť.

Sklenené zábradlia znamenajú nadčasovú eleganciu a možnosť zladiť produkty do každého interiéru. Odporúčajú sa najmä do malých interiérov, kde je kvôli malému priestoru dôležité ho opticky zväčšiť. Pri výbere skleneného zábradlia by ste však mali brať do úvahy nielen jej vzhľad, ale aj odolnosť a najvyššiu kvalitu materiálu. Sklenené zábradlia sú veľmi stabilné a bezpečné. Preto sa odporúčajú aj pre rodiny s deťmi. Napriek vysokej odolnosti pôsobia ľahko a jemne. Sklenené zábradlie v domácnosti môže byť dokonalým doplnkom dizajnérskych doplnkov v modernom aj glamour štýle. Sklenené zábradlia dávajú takmer neobmedzené možnosti z hľadiska dizajnu interiéru.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.