Zbavte sa nepríjemného hluku doma aj v zamestnaní

Zbavte sa nepríjemného hluku doma aj v zamestnaní

Pokiaľ ste mali možnosť pracovať nejakú dobu v kancelárii či inej miestnosti, kde k vám stále doliehal hluk z vedľajších miestností, viete, aké je to nepríjemné. Toto sa ale bohužiaľ nedeje len vo firmách. Toto je súčasťou množstva domácností s deťmi aj iných. Hluk od susedov z poschodia nad nami, hluk vznikajúci behaním detí v podkroví… Vyriešiť ho je pritom také jednoduché.

 

Kročajová izolácia, aby ste si alebo susedom nezničili zdravie

Ak vaši spodní susedia denne počúvajú váš dupot, búchanie, posúvanie stoličiek po podlahe a podobne, určite na vás aspoň občas búchajú a vy sa cítite zle. Rovnako nám vadí, ak sa v podkroví rodinného domu naháňajú deti, hádžu si s loptou a podobne. Riešením môže byť kvalitná kročajová izolácia. Je tenká a pritom je tak účinná. Dopytovať ju môžete v spoločnosti Potichu s.r.o. z Bratislavy. Tá používa kročajovú izoláciu INSULCO, ktorá má nízku dynamickú tuhosť, malú hrubosť len 6 – 9 mm a má najvyšší výkon odhlučnenia. Či už ju porovnáte s minerálnou vlnou alebo PE penou, výsledky má bezkonkurenčne najlepšie.

 

Najúčinnejšie použitie

Aby vás kročajová izolácia zbavila hluku čo najefektívnejšie, je najlepšie ju použiť už pod betónový poter. Pokiaľ to nejde, nezúfajte. Zvoliť ju môžete aj v prípade, že ju umiestnite do drevenej konštrukcie podlahy alebo priamo na nášľapnú vrstvu. Veľmi často je používaná overená kročajová izolácia pod plávajúcu podlahu. Pomôže vo všetkých vyššie spomenutých prípadoch, teda hluku z chôdze, dupania, sunutia stoličiek, hluku vznikajúcom pri priamom kontakte s podlahou. Táto časť býva často riešená z nevhodných materiálov alebo nevhodnou technológiou. Bežné izolácie obzvlášť tepelné, majú problémy riešiť hluk na nízkej frekvencii a neodstránia ho.

Obráťte sa na potichu.sk a zbavte sa hluku, ktorý vás obťažuje.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.