Ako si vybrať sedačku

Ako si vybrať sedačku

Čo vám prvé napadne pri slove sedačka? Jednoducho kus nábytku či vybavenia, ktorý vám poskytne pohodlie a priestor na oddych. Dôležitá je farba, aby dopĺňala interiér, prípadne s ním vhodne kontrastovala. Každý výrobca dnes ponúka na výber širokú paletu poťahových materiálov v rôznych kvalitách, vzoroch i odtieňoch, takže vybrať tú správnu farbu nebýva až taký problém.

Pohovky sú sedačky, ktoré sa vyskytujú nielen v obývacích izbách, ale napríklad aj v študentských izbách alebo kanceláriách. Ich výhodou je prídavná funkcia rozloženia sa pre ďalšieho človeka. Túto funkciu majú viaceré modely.

Štandardným vybavením rozkladacích pohoviek býva úložný priestor. A nie je to len miesto pre uloženie posteľnej bielizne. Pohovky mávajú na rôznych miestach poschovávané kapsičky na najrôznejšie ovládače, časopisy, knihy, či iné drobnosti. Sedacie súpravy sú súčasťou snáď každej obývacej izby. Môžu mať rôzne tvary a prevedenia. Časté sú napríklad rohové, alebo v tvare U, či do tvaru L. Pre náročnejších klientov je tu väčšinou možnosť dať si ich vyrobiť na mieru. Tieto sedacie súpravy existujú tiež aj rozložiteľné a s možnosťou ukladania vecí do ukladacieho priestoru. K týmto súpravám je možné pridať aj vkusné prehozy, deky, poťahy ktoré sa dajú položiť na vrch. Ich úlohou je skrášliť a zútulniť priestor kde budete tráviť veľké množstvo času. Ak ich vyrába slovenský výrobca môžu mať prijateľnú sumu, hoci úplne lacné nebudú. Pre tých, ktorí nechcú veľmi investovať sa zase oplatí počkať na výpredaj, alebo skúsiť kúpu na splátky. Sedacie súpravy na každodenné spanie musia byť dostatočne kvalitné a preto si pri ich výbere dajte záležať.

 

Materiál

Ak ide o materiál, často sa vyskytuje napríklad koža. Kvalita kože závisí hlavne od spôsobu spracovania. Ak chcete, aby vám kožené čalúnenie vydržalo čo najdlhšie, mali by ste sa oň aj náležite starať. Aj z kože treba napríklad odstraňovať prach jemnou navlhčenou handričkou. Pri údržbe kožených sedačiek však nesmiete používať žiadne chemické prostriedky, pretože by ste si kožu úplne zničili.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.