Bojíte sa opäť prehrievaniu interiéru v lete?

Tohtoročná pomerne mierna zima iste potešila najmä majiteľov starších rodinných domov, ktorí vďaka menšej potrebe vykurovania mohli ušetriť nemalý finančný obnos. Mnoho priestoru k radosti ale byť nemôže, najmä ak sa pozrieme na dlhodobé predpovede letného obdobia. Spomínate si ešte na minuloročné abnormálne horúčavy a suchá? Mnohí meteorológovia sa zhodujú na tom, že sa táto situácia môže opakovať. A v minulom roku mnohým rodinám nebolo horúco len vonku, ale aj v interiéri rodinných domov. Ako prehrievaniu interiéru zabrániť?

Bojíte sa opäť prehrievaniu interiéru v lete?

Kde je najväčšia slabina?

Správnou voľbou, ako zabrániť prehrievaniu interiéru rodinných domov, je ich izolácia. Tepelná izolácia bráni prenikaniu tepla zvonku do interiéru a v obytných častiach domu dokáže udržať príjemnú klímu, aj keď sú vonku teploty veľmi vysoké. Zateplení existuje hneď niekoľko druhov a technológií. Nechať ich na dome vykonať všetky by znamenalo investíciu v rádoch desať tisícov eur. Ak nechcete takú čiastku investovať, treba prísť na to, kde majú domy najväčšiu slabinu a zamerať sa na tieto priestory. Drvivá väčšina rodinných domov má spoločné slabé miesto.

 

Strechou prichádza dovnútra najviac tepla

Ideálnym riešením, ako zabrániť prehrievaniu interiéru rodinných domov, je zateplenie podkrovných priestorov. Slnečné žiarenie totiž rozpaľuje v horúcich letných dňoch strešnú krytinu do maximálnych teplôt. Teplo potom následne z rozpálenej strechy sála do povaly a stropom povál tiež do obytných miestností. Stačí vykonať účinné zateplenie podlahy na povale a budete mať po starostiach s prehrievaním.

 

Ako zatepliť podlahu na povale?

Na zateplenie podláh na povale v súčasnej dobe existuje hneď niekoľko technológií a materiálov. Najjednoduchším a zároveň najefektívnejším riešením je aplikácia fúkanej minerálnej vlny. Medzi najkvalitnejšie druhy v tejto oblasti sa radí fúkaná izolácia MAGMARELAX. Tá vďaka výrobným technológiám dosahuje vynikajúce izolačné schopnosti a na podlahe povál vytvorí rovnomernú vrstvu izolačného materiálu bez medzier a tepelných mostov. Táto vrstva neprepustí teplo, čo oceníte aj v zime, kedy bude vytvorenému teplu brániť, aby unikalo. Investované peniaze sa vám tak vrátia na úsporách za vykurovanie.

Detailné informácie o tomto systéme zateplenia nájdete na www.magmarelax.cz.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.