Škandinávsky minimalizmus s prestížnymi oceneniami za dizajn

Škandinávsky minimalizmus s prestížnymi oceneniami za dizajn

Už viac ako 70 rokov sú domáce spotrebiče škandinávskej značky ASKO synonymom toho najlepšieho, čo si môžete kúpiť. Okrem luxusu ponúkajú dokonalé remeselné spracovanie a špičkové technológie profesionálnych prevádzok. A tiež nadčasovú krásu a radosť z každej činnosti, s ktorou vám budú pomáhať. Inteligentné a odolné spotrebiče sú stelesnením dokonalého súladu formy a funkcie a sú navrhnuté tak, aby inšpirovali a obohacovali život. Niet preto divu, že získavajú jedno prestížne ocenenie za druhým. Môžete ich vidieť v dizajnových showroomoch v Bratislave a Prahe.

Už od 50. rokov, keď sa značka ASKO zrodila vo švédskom meste Vara ako výrobca malých spotrebičov, získala množstvo ocenení za svoj dizajn, funkčnosť a inovácie.

Starostlivosť o bielizeň je základným stavebným kameňom značky ASKO od jej vzniku v roku 1950 a jej spotrebiče robia z luxusnej práčovne útulné, príjemné a mimoriadne praktické miesto. Práčky, sušičky a jedinečné sušiace skrine sa postarajú aj o tie najchúlostivejšie luxusné odevy, ako aj o premočené športové bundy, rukavice a kožené topánky. Celý systém dopĺňajú nenápadní pomocníci, ako sú výsuvný kôš, polička alebo žehliaca doska elegantne ukrytá v spojovacom medzikuse medzi práčkou a sušičkou umiestnenou nad ňou. Už v roku 2009 sa ASKO stalo prvou značkou na svete s dizajnovo uceleným systémom luxusnej starostlivosti o bielizeň.

Jedinečný je i široký sortiment exkluzívnych kuchynských spotrebičov, ktoré posúvajú nielen dizajn, ale aj samotný zážitok z varenia na novú úroveň. A s ním aj spôsob, akým premýšľať o starostlivosti o seba a svojich blízkych s rešpektom k okolitému svetu.

Sortiment ASKO zahŕňa exkluzívne varné platne, rúry a kombinované parné rúry, ohrievacie a vákuovacie zásuvky, vstavané kávovary, odsávače pár, umývačky riadu, chladničky a mrazničky. Ale aj dizajnové vínotéky s profesionálnymi funkciami a špeciálne kuchynské príslušenstvo. Všetko tvorí jeden dokonalý celok pre radosť zo života a spoločných chvíľ, ktoré sa odohrávajú práve v kuchyni – skutočnom srdci domova. A ani tu nie je núdza o prestížne medzinárodné ocenenia v rámci celého sortimentu.

Vínotéka, ktorá ťažko hľadá súpera

Inteligentná vínotéka ASKO WCN311942G poskytuje ideálne prostredie na skladovanie, zrenie a podávanie až 190 fliaš vína v troch oddelených, samostatne ovládateľných teplotných zónach. Každá z nich má dokonalú reguláciu teploty, vlhkosti, zabezpečuje rovnomerné prúdenie vzduchu bez akéhokoľvek chvenia, ako aj ochranu pred pachmi a UV žiarením. Inteligentná vínotéka s integrovanou wifi je vďaka mobilnej aplikácii Vivino prepojená s celosvetovou databázou vín. Časť vínotéky určená na podávanie má systém farebne nastaviteľného osvetlenia na vytvorenie tej správnej atmosféry na degustáciu. Z remeselne dokonalých drevených políc s teleskopickými výsuvmi cítite dotyk ľudských rúk, zatiaľ čo o všetko ostatné sa postará pokročilá technológia. Vínotéka nedávno získala ocenenie Good Design Gold Award, ale môže sa pochváliť aj absolútne najvyšším ocenením za dizajn – iF Gold Award.

Podstavná vínotéka

Vínotéka ASKO WCN25842G je možné umiestniť pod pracovnú dosku, aby ste mali lahodný nápoj vždy po ruke. Má dve teplotné zóny – na skladovanie a podávanie vína v optimálnych podmienkach. Pomocou aplikácie ASKO môžete naskenovať etiketu, získať dáta z databázy Vivino a pridať ich do digitálneho inventára svojich vín. Vnútorné osvetlenie možno nastaviť podľa osobných preferencií a okolitého osvetlenia. Drevené police vytvárajú príjemnú rovnováhu s pokročilými technológiami. Vínotéka získala najprestížnejšie svetové ocenenie za dizajn iF Design Award.

 

Umývačky riadu pre viac než jednu generáciu

Medzinárodné poroty si nenechali ujsť ani novú generáciu inteligentných umývačiek riadu ASKO zo série DW60 so štyrmi košmi a integrovanou wifi. Majú najväčšiu úložnú kapacitu a nosnosť na svete a boli nezávisle testované na ekvivalent pravidelného používania počas 20 rokov. Sú vybavené niekoľkými inteligentnými udržateľnými funkciami umývania a sušenia, pričom spĺňajú najvyššie hygienické štandardy vďaka odstráneniu 99,9 % baktérií, plesní, vírusov a iných patogénov pomocou UV svetla, a to aj pri úspornom ECO programe s nízkou teplotou. Hlavné umývanie prebieha až po opláchnutí a automatickom vyčistení filtra v čistej vode pomocou systému 11 dýz s vysoko účinnými ostrekovacími zónami. Osem najdôležitejších komponentov je vyrobených z nehrdzavejúcej ocele a nie z plastu. Vďaka tomu je umývačka riadu ASKO DW60 najspoľahlivejšou a najekologickejšou umývačkou na svete a etalónom trhu z hľadiska hygieny a udržateľnosti. Dajú sa ovládať aj na diaľku prostredníctvom aplikácie v mobilných zariadeniach. Môžu sa pochváliť ocenením European Product Design Award za inovatívne a priekopnícke výrobky. A najprestížnejším medzinárodným ocenením iF Design Award.

Inteligentné varenie bez hraníc

Spoločnosť ASKO nedávno predstavila ucelený koncept Celsius°Cooking™, ktorý posúva varenie na úplne novú úroveň. Inteligentná indukčná varná platňa bezdrôtovo komunikuje s originálnym príslušenstvom Celsius°Cooking™ – hrncami a panvicami so snímačmi teploty a teplotnou sondou – a s absolútnou presnosťou sama riadi teplotu a čas varenia pre výsledky hodné tých najlepších šéfkuchárov. Varná platňa s komfortnou šírkou 83 cm dokonca ukrýva aj výsuvný odsávač pár ASKO Elevate, ktorý svoj výkon sám dokonale prispôsobuje pare sprevádzajúcej aktuálne varenie, inak zostáva diskrétne skrytý. Všetko môžete ovládať prostredníctvom jednoduchého používateľského rozhrania alebo aplikácie, ktorá vás bude inšpirovať a viesť pri príprave jedla krok za krokom. Systém Celsius°Cooking™, ako aj varná platňa s integrovaným odsávačom pár získali dve z najprestížnejších ocenení iF Design Award.

Neviditeľné odsávače pár

Tieto odsávače pár boli vyvinuté tak, aby sa hodili do moderných obytných priestorov – sú skvelým riešením na vytvorenie otvoreného kuchynského priestoru. Dajú sa dokonale integrovať do kuchynskej skrinky alebo stropného podhľadu. Sú k dispozícii v rôznych rozmeroch na inštaláciu tesne pri stene alebo nad ostrovčekom. Môžu sa pochváliť najprestížnejším ocenením iF Design Award.

Starostlivosť o bielizeň a Red Dot Award

V roku 2019 získala značka ASKO ďalšie prestížne ocenenie – Red Dot Award za sušičky T600 HX, ktoré sú dostupné v dvoch farbách a niekoľkých technických špecifikáciách. Spája ich inovácia, funkčnosť, výnimočný dizajn, dlhá životnosť a ergonómia. ASKO tak nadväzuje na ďalší výnimočný úspech, ocenenie Red Dot Award „Best of the Best“ za jedinečný, ucelený a dizajnovo unikátny systém starostlivosti o bielizeň, ktorý je ergonomický a zároveň zodpovedný k ľuďom aj prírode.

Viac o ďalších oceneniach sk.asko.com.

Comments are closed.