Nepodceňujte správny výber dverí

Nepodceňujte správny výber dverí

Vstupné dvere musia byť dostatočne odolné na to, aby odolali vetru, dažďu, horiacemu slnku a prípadným votrelcom, ale dostatočne pekné, aby urobili dobrý prvý dojem. Bohužiaľ, splnenie týchto potrieb je veľmi náročné pre mnoho predných dverí. Väčšina z nich je vyrobená z dreva alebo drevenej dyhy, ktoré sa po rokoch expozície prvkov deformujú, praskajú a delaminujú. Kovové dvere netrvajú večne – povrch na niektorých starších oceľových dverách sa môže odlupovať.

Pokiaľ chcete nové vchodové dvere, nájdete veľa možností. Existujú nové drevené dvere, ktoré odolávajú prvkom lepšie ako predchádzajúce verzie, rovnako ako kovové a sklenené vlákna, ktoré vyzerajú ako drevo, ale poskytujú väčšiu bezpečnosť a často stoja menej.

 

Zisťovanie poškodenia

Niekedy nahrádzanie dverí znamená jednoduchú výmenu jedných dverí za druhé, ale v niektorých prípadoch budete musieť odtrhnúť a nahradiť staré rámovanie dverí, kde patrí tiež zárubňa dverí a prah – najmä ak tieto dva  členy dreva začali hniť.

 

Vyberte štýl dverí

Toto je prvý krok pri výbere interiérových i vchodových dverí. Vyberanie typu dverí určuje pocit a štýl interiéru vášho domova. Nezabudnite venovať pozornosť veľkosti miestnosti. Zdobené dvere sa nehodia do malých miesntostí. Môžete si vybrať zo stodolových dverí, holandských dverí, sklenených dverí a obložených dverí. Kľúčom je konzistencia, tak aby existoval prietok do spojovacích priestorov. Pri výbere dverí je dôležité zohľadniť aj dverové puzdrá.

 

Vhodný materiál

Materiál vašich dverí by mal nielen zodpovedať estetike vášho domova, ale môže byť tiež rozhodujúcim faktorom v podobe dverí. Môžete si vybrať z masívneho dreva, sklenených dverí alebo posuvných dverí. Pri posuvných dverách sa používajú stavebné puzdrá. Sklenené dvere sú vhodné do obývacej izby a tam kde sú veľké okná, zatiaľ čo pevné dvere sú krásne pre spálne a kúpeľne.

 

Zvoľte vhodnú zárubňu

Ak hľadáte nové dvere, nezabudnite si vybrať aj zárubňu, pretože nové dvere si zaslúžia nový rám! Je bežné, že dokončenie a dekorácia dverí a rámov, ktoré sú namontované v jednom interiéri, je totožná. Takže je vhodné zakúpiť súčasne dvere a zárubne. Zvyčajne sa volia rovnaké povrchové úpravy dverí a zárubní. Hlavným dôvodom tejto voľby je dosiahnutie harmonického interiéru.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.