Ergonomické pomôcky pomáhajú predísť bolestiam chrbta

Ergonomické pomôcky pomáhajú predísť bolestiam chrbta

Bolesť chrbta je jednou z najčastejších zranení súvisiacich s prácou a je často spôsobená bežnými pracovnými činnosťami, ako je sedenie na kancelárskych stoličkách alebo ťažké zdvíhanie. Aplikácia ergonomických zásad, ktorá sa vzťahuje na pracovníka , môže pomôcť zabrániť bolestiam chrbta a poraneniu chrbta a pomáha udržiavať zdravý chrbát. Cieľom ergonomického programu v priemysle je prispôsobiť pracovisko konkrétnemu pracovníkovi v závislosti od popisu práce, požadovaných úloh a fyzického zloženia zamestnanca, ktorý vykonáva tieto úlohy.

 

Bolesť zo sedenia

Ľudia, ktorí väčšinu dňa sedia, napríklad tí, ktorí pracujú na počítači a sedia na kancelárskych stoličkách, sú tiež vystavení vysokému riziku poranenia chrbta. Ergonómia v kancelárii alebo počítačová ergonómia môžu pomôcť minimalizovať riziko opakovaného zranenia, ako je syndróm karpálneho tunela a riziká spojené s dlhším sedením na kancelárskych stoličkách, ako je napätie krku, bolesť dolnej časti chrbta a bolesť nôh. V tomto prípade môžu pomôcť moderné zdravotné stoličky, ktoré sú výškovo nastaviteľné a zabraňujú nesprávnej pozícii tela počas sedenia.

Nebezpečné kancelárie

Pracovníci v kancelárii, ktorí trávia väčšinu svojho dňa v jednej pozícii alebo sa podieľajú na opakovaných aktivitách, môžu byť vystavení zvýšenému riziku rozvoja muskuloskeletálnych porúch. Nielenže tieto zranenia zhoršujú prácu, v priebehu času môžu znížiť produktivitu a zvyšovať absenciu zamestnanca.

Z tohto dôvodu je dôležité pomôcť každému zamestnancovi vytvoriť ergonomické pracovné prostredie, ktoré mu umožňuje udržiavať správny postoj a vyrovnanie počas celého pracovného dňa. Implementácia niekoľkých nízkonákladových zmien na každom pracovnom mieste môže pomôcť predísť nákladným zraneniam v budúcnosti. K týmto zmenám patrí aj výškovo nastaviteľný stôl, ktorý patrí k základným ergonomickým pomôckam. Vďaka nemu môže byť telo zamestnanca vždy v tej správnej pozícii, aby sa predišlo únave a bolesti chrbta.

Čo sú to ergonomické pomôcky?

Ergonomické pomôcky sú nástroje, ktoré pomáhajú zamestnancom udržiavať neutrálnu pozíciu počas dňa. To znamená, že sedia rovno, majú ruky v tej správnej pozícii, nohy ohnuté v uhle 90 stupňov. Je to dôležité, aby sa zabránilo dlhodobým zdravotným problémom alebo nepohodliu. Medzi tieto pomôcky patria spomenuté stoličky, stoly, podložky na myš, ergonomické klávesnice, podložky pod nohy a mnohé iné.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.