Komínové systémy

Vďaka krbom či kachliam je v našom domove príjemné teplo a ako bonus navyše nám prinášajú aj jedinečnú a nezameniteľnú atmosféru. Keď si však vyberieme zle, môže nám komín slúžiť nesprávne alebo veľmi krátko.

Komínové systémy

Pozor na výber toho správneho komínového systému

Komíny a dymovody sú tiež k dispozícii v mnohých rôznych materiáloch – nehrdzavejúcej ocele, betóne, hlinku alebo v keramike a plastoch. Betón, pemza a hlina alebo keramika sa spoločne označujú ako murované komíny. Plastové komíny sa smú používať iba pri nízkoteplotných kondenzačných aplikáciách.

Treba venovať pozornosť tomu, aby sa skontrolovalo označenie komínových systémov z nehrdzavejúcej ocele a ohybných vložiek, pretože obmedzený počet je špeciálne navrhnutý na použitie s plynovými spotrebičmi. Nesmú sa používať s prístrojmi na spaľovanie dreva alebo s viacerými palivami. Hliníkové a pemzové komínové systémy a vložky sú vhodné pre drevo, viaceré palivá, olej a plyn.

Komíny z nehrdzavejúcej ocele môžu byť inštalované v nových budovách a pri rekonštrukčných a dodatočných projektoch. Oceľové komíny môžu byť flexibilne inštalované, majú veľmi nízku hmotnosť a nepotrebujú základ. Preto sú vhodné, ak nie je k dispozícii komínový systém. Oceľové komíny sú vhodné pre nebytové aj obytné budovy a často sa používajú v nových projektoch na výstavbu, rekonštrukciu a renováciu.

 

Bezpečnosť na prvom mieste

Každý dom s krbom by mal mať aspoň jeden hasiaci prístroj. Dokonca aj pri všetkých bezpečnostných krokoch, ktoré ste spravili, je  na mieste, aby ste boli  pripravení, ak sa niečo pokazí.

Ak stále premýšľate nad tým, aký komín si vybrať, pozrite si komíny ZOP. Určite oceníte cenu v pomere s vynikajúcou kvalitou. Nemusíte sa báť ani montáže. Je veľmi jednoduchá a rýchla. Súčasťou komínového systému sú komínové vložkytvárnice i komínové dvierka. Nájdete tu aj komínové systémy Plewa, ktoré predstavujú komplexné riešenie keramických systémov.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.