Chcete mať na záhrade alebo terase súkromie? Poradíme, ako to rýchlo docieliť

Chcete mať na záhrade alebo terase súkromie? Poradíme, ako to rýchlo docieliť

Je značne nepríjemné, ak máme záhradu susediacu s ulicou, a tak nás okoloidúci aj okolo prechádzajúci môžu kedykoľvek sledovať. To isté platí v prípade, že je náš sused hovorný a kedykoľvek nás uvidí vonku, chce sa dlho rozprávať. V takýchto prípadoch pomáha plot, cez ktorý k vám nebude vidieť. Pokiaľ si prajete nechať vzrásť klasický živý plot alebo tuje, bude to trvať niekoľko rokov. Avšak riešením je kúpa umelého živého plotu, ktorý má vysokú životnosť a pozemok zakryje do doby, kým vám vzrastie plot živý.

 

Jednoduché a šikovné panelové zásteny

Ak máte bežne vysoký plot, dajú sa naň umiestniť panelové zásteny. Podobným variantom sú potom umelé zásteny v roliach. Pri paneloch tvoria nosnú kostru zelené dielce z PE o veľkosti 25 x 25 cm. Po okrajoch majú dielce spojovacie klipy, tie je možné spojiť do požadovanej veľkosti. Základný panel vždy obsahuje 4 dielce, celkový rozmer panelu je potom 50 x 50 cm.

Pohľadová strana sa vám bude určite páčiť. Je síce vyrobená z PE, ale vyzerá, akoby bola plná listov skutočného živého plotu. Matriál je stálofarebný – UV odolný, vodeodolný aj mrazuvzdorný.

Najpredávanejším je práve teraz medzi zákazníkmi panel umelý BOSS MOSS 3D o rozmere 50 x 50 cm vo svetlozelenom odtieni – mach. Panel stojí 12,30 EUR. Na druhom mieste je panel umelý LIŠAJNÍK o rozmere 50 x 50 cm v jarnej zelenej – mach, ktorý stojí 30,60 EUR. Tretí v poradí je panel umelý DRACEANA ROSE o rozmere 50 x 50 cm – umelá zelená stena za 18,95 EUR.

 

Bambusové rohože pre dokonalé zatienenie

Veľmi rýchlou formou zatienenia sú aj bambusové rohože. Predávajú sa v roliach o rôznych rozmeroch. Hravo tak zatienite 100 cm, 150 cm aj 200 cm vysoký plot alebo zábradlie balkóna. K dostaniu sú na Florum-shop.sk v hnedej alebo natur farbe.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.