4-krát áno pre pelety

4-krát áno pre pelety

Cena elektriny a plynu neustále rastie, a stále viac ľudí volí alternatívne riešenia.  Jednou z takýchto alternatív sú práve drevené pelety, ktoré postupne získavajú na popularite.

 

Drevené pelety pre váš komfort

Pelety lisované pod tlakom za vysokých teplôt do malých zhutnených kúskov. Sú praktické, ľahko prenosné, suché, horia rovnomerne a efektívne. Môžete ich použiť na akékoľvek účely spaľovania bez potreby úpravy. Hodia sa do kotlov a kozubov s automatickými alebo poloautomatickými podávačmi.

 

Drevené pelety sa vyrábajú z drevných štiepok a pilín

Možno sa pýtate, ako sú pelety vyrábané? Jednou z ich výhod je to, že sa pri ich výrobe nepoužívajú žiadne chemické látky ako napríklad lepidlá. Keď sa na drevné piliny aplikuje teplo, drevo uvoľní prírodné spojivo nazývané lignín, ktoré ich spojí dohromady. V tomto procese sa piliny stláčajú na 10 % svojho pôvodného objemu. Konečným produktom sú pevné malé kúsky.

 

Drevené pelety sú ekologické

Drevené pelety sa vyrábajú z dreva, odpadu, ktoré pochádza z drevospracujúceho priemyslu. Drevené štiepky a piliny sú vedľajším produktom týchto odvetví a ináč by nemali využitie. Keďže tieto vedľajšie produkty by ináč skončili na skládkach, efekt ochrany životného prostredia je hneď dvojnásobný.

 

Drevené pelety vyprodukujú minimálne množstvo popola

Obsahujú tiež menej ako 10 % vlhkosti, čo znamená, že produkujú menej dymu a udržiavajú čistý komín. Navyše, popol ktorý vyprodukujú môžete využiť ako prírodné hnojivo na záhradku. Stačí ho zamiešať s kompostom.

Okrem peliet môžete siahnuť aj po briketách. K briketám nepotrebujete inštalovať žiadne špeciálne kozuby ani kotle. Vyberať si môžete hneď z niekoľkých druhov. Ak hľadáte spoľahlivosť, voľte klasické tehlové brikety. Pokiaľ potrebujete domácnosť zahriať rýchlo a efektívne, skvelou voľbou budú práve turbo brikety. Ak potrebujete brikety, ktoré môžete využiť aj počas noci, voľte kôrové brikety.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.