Aktivity, ktorým sa môžete venovať počas karantény

Aktivity, ktorým sa môžete venovať počas karantény

Karanténa obmedzuje psychiku nejedného človeka. Nikto z nás nie je zvyknutý tráviť celé dni vo svojom príbytku. Ani sme si neuvedomovali, ako príjemné bolo vybehnúť na obed do reštaurácie alebo na kávu do blízkej kaviarne. Teraz nám neostáva iná možnosť –  iba sa zabaviť podomácky. Akým aktivitám sa teda môžete venovať?

 

Relaxujte pri knihe na terase

Máte v knižnici knihy, na ktoré ste si doposiaľ nenašli čas? Obdobie karantény prináša mnoho negatív, čas na čítanie ale rozhodne nepatrí medzi ne. Preto vytiahnite knihy, na ktoré doposiaľ sadal prach a ponorte sa do príbehov. Prostredníctvom kníh sa totiž dostanete za hranice svojej záhrady aj domu.

 

Grilujte

Čo môže byť lepšie ako pochutnať si na šťavnatom grilovanom mäsku a zelenine? Ak máte gril a drevené brikety alebo uhlie, ani nemusíte do obchodu. Vytiahnite z pivnice gril, brikety a podpaľač a pusťte sa do práce. Chutný obed alebo večeru akiste ocení aj vaša rodinka. Navyše, jarné slnečné počasie je na grilovačku a trávenie času na záhrade ako stvorené.

 

Venujte sa záhradkárčeniu

Záhradkárčenie tu máme odjakživa. Je milované mnohými ľuďmi. Ide o dokonalý spôsob, ako sa zabavíte a posilníte svoje svaly. Samozrejme, okrem pozitívneho vplyvu na fyzické zdravie má záhradkárčenie vplyv aj na vašu mentalitu. Znižuje totiž stres a pomôže vám prísť na iné myšlienky. Nejedem záhradkár nazýva svoju záhradu oázou pokoja a verte, má na to dôvod. No a v neposlednom rade sa môžete tiež tešiť z plodov svojej práce. A to doslova. Chutná a zdravá zelenina akiste oblaží chuťové bunky celej rodiny.

Sociálny kontakt bol alfou a omegou väčšiny z nás. Čas sme trávili s rodinou a priateľmi. No dnes si musíme hľadať iné aktivity, ktoré nám vyplnia prázdno po blízkych. Pozitívnou správou je, že všetko je dočasné. Skrátiť dlhé dni nám tak môže čítanie dobrých kníh, grilovanie či práca v záhradke.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.