Buďte pripravený na nečakané situácie vo vašej domácnosti

Nikdy presne nevieme, aká nečakaná udalosť nás môže v našich domácnostiach prekvapiť. Zhrozenie po vyčíňaní zlodejov, pokazený elektrospotrebič či vytopenie od susedov. Všetky tieto situácie sa spájajú s finančnou stratou, pretože vzniknutý stav potrebujeme okamžite vyriešiť.

Buďte pripravený na nečakané situácie vo vašej domácnosti

A to môže byť občas problém. Buďte preto aj vy pripravený na každú situáciu a porozmýšľajte o uzatvorení poistenia domácnosti online.

 

Domácnosť si poistite v čo najväčšom rozsahu poistných rizík

Poistenie domácností predstavuje záruku, že akákoľvek neočakávaná udalosť sa zvládne s prehľadom a bez väčších starostí. Kryje totiž poškodenie väčšiny hnuteľných vecí, ktoré tvoria súčasť každého jedného bývania. Bez ohľadu na to, či boli škody spôsobené extrémami počasia, požiarom, vytopením, domácim zvieraťom alebo vandalom či inou cudzou osobou, ktorá u vás doma nemá čo robiť. Jednotlivé typy škôd pokryté poistením a ich rozsah závisia od konkrétneho poistného krytia, pričom to si dokážete na mieru vystavať pri uzatváraní zmluvy o poistení domácnosti. Vo všeobecnosti je vhodné, ak sa necháte poistiť na čo najviac poistných rizík. Malý príplatok za mesačné poistenie navyše vás totiž v niektorých prípadoch dokáže uchrániť od finančnej ujmy, ktorá dokáže byť aj likvidačná.

 

Čo si všímať a na čo sa zamerať pri uzatváraní poistenia domácnosti online?

Na uzatvorenie poistenia domácnosti dnes už nemusíte navštevovať pobočku, prípadne centrum, kde vám dokážu poistenie sprostredkovať. Všetky úkony spojené s procesom uzatvárania poistenia totiž dokážete vykonať aj z pohodlia vášho domova. A na čo sa pri uzatváraní poistenia zamerať? Poistenia neuzatvárajte na pochabých stránkach bez bezpečnostného certifikátu, ale najmä na oficiálnych stránkach poisťovní. Ďalej si dôsledne všímajte podrobnosti o maximálnej výške plnenia poistenia, vyžadovanej spoluúčasti, alebo o tom, či je potrebné previesť isté úkony v domácnosti, aby bolo poistenie vôbec platné. Taktiež si o danom produkte urobte svoj obraz na základe referencií od iných zákazníkov poisťovne.

Zaujímavým bonusom pri uzatváraní poistenia domácnosti sú aj zľavy. Napríklad poisťovňa UNION pre svojich súčasných klientov a pre poistencov jej zdravotnej poisťovne poskytuje bonus na poistnom vo výške 5%.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.