Hľadáte najjednoduchší spôsob ako dosiahnuť úspornejšiu prevádzku domácnosti?

Každý rok sú pre nás ceny energií stále väčším strašiakom. Stále sa snažíme o to, aby sme výdavky za energie znížili na minimum. Medzi najčastejšie riešenia patrí nákup úsporných žiaroviek, obstaranie spotrebičov s najlepšími energetickými hodnoteniami a tiež sa snažíme minimálne kúriť.

Hľadáte najjednoduchší spôsob ako dosiahnuť úspornejšiu prevádzku domácnosti?

Zo všetkého najviac by ste sa ale mali zamerať na spotrebu energií. Poznáme možnosť, ktorá je veľmi efektívna a pritom lacná a týka sa najnákladnejšej položky prevádzky domácnosti – vykurovania. Správnym krokom nie je znížiť teplotu v interiéri, ale znížiť náklady na dosiahnutie tejto teploty a dlhšie udržať teplo v miestnosti.

 

Liek na drahú prevádzku má názov tepelná izolácia

Správnym riešením je izolácia, ale rozhodne nie bezhlavá. Musíme na to ísť chytro. Často sa môžeme stretnúť s odporúčaniami, ako sú zateplenie fasády, výmena okien alebo inštalácia úspornejších kotlov. Tieto riešenia však znamenajú investíciu v rádoch desať tisícov eur. Len zriedka sa stretnete s odporúčaním na tepelnú izoláciu stropu, hoci sa jedná o najúčinnejší spôsob obmedzenia spotreby energie. Táto metóda je investične nenáročná, ale pri správnom prevedení môže ušetriť až 30% z existujúcich výdavkov za vykurovanie. Ako je to možné?

Základom je fyzika a fakt, že teplý vzduch je ľahší a stúpa hore. Keď narazí na strop, hľadá medzierku, kadiaľ von. Až tretina tepla preniká bez úžitku stropom. Keď zateplíme strop, teplo nemá kadiaľ uniknúť.

 

Správny spôsob zateplenia stropu – systém MAGMARELAX®!

Fúkaná minerálna vata MAGMARELAX® je priamo vyvinutá na zateplenie dutých miest a voľných plôch v konštrukciách budov. Výrobnou surovinou je prírodný čadič. Izolačný materiál je vyrábaný roztavením horniny a vytiahnutím veľmi tenkých vlákien. Skvele tepelne izoluje, nehorí a nemení objem, odpudzuje vodu, izoluje proti hluku a odoláva hmyzu, plesniam i hlodavcom. Zatepľovať sa dá bez akýchkoľvek stavebných úprav, minerálna izolácia sa aplikuje fúkaním. Z nákladného vozidla pred domom so silnou hadicou dúchadlový stroja fúka vatu do izolovaného priestoru na povale. Bez hluku, s minimálnou prašnosťou a pokojne za plnej prevádzky objektu. Práce trvajú len niekoľko hodín a celý proces je úplne čistý, teda bez neporiadku v objekte. Investícia je len niekoľko pár tisíc eur! Svoje financie máte najdlhšie za 5 rokov späť na úsporách.

 

Akákoľvek strecha môže byť izolovaná

Niektoré druhy strešných konštrukcií sú pre zateplenie veľmi zložité. Je potrebné minimálne zasahovať do konštrukcie a zároveň zabezpečiť dostatočnú vrstvu izolácie i v neprístupných miestach. Medzi zložitejšie konštrukcie sa radia napríklad väzníkové strechy. Tu nie je možné účinne rozprestrieť vrstvu napríklad z rohoží kvôli zlému prístupu a zložitosti drevených prvkov. Ak bude pre zatepľovanie využitá fúkaná minerálna vlna MAGMARELAX®, môže byť aj takto zložitá strecha zateplená v priebehu niekoľkých hodín práce.

Ak máte neprístupnú plochú strechu s vyšším sklonom, tzv. pultovú strechu, odporúčame vytvoriť do nej vstupný otvor. Jedná sa o osadenie vikieru, a tým zabezpečenie revízneho vstupu do priestoru strechy. Ak si majiteľ toto zabezpečí, jednak sa môže kedykoľvek zatepliť dom a vyriešiť tak svoje tepelné straty, ale navyše môže v priestore vykonať opravy alebo kontroly a zásahy, s ktorými by bol bez možnosti vstupu problém. Napríklad uhniezdenie vtáctva, ôs, sršňov a podobne.

 

Vyriešim to ešte dnes

Neváhajte a ešte dnes vyplňte nezáväzný dopytový formulár a získajte zľavu 20% na vysokokvalitnú minerálnu izoláciu MAGMARELAX a navyše, 15 ročnú záruku.

Viac sa informujte na www.mojeizolace.cz alebo na telefóne 800 100 533.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.