Altánok – vznešený služobník

Altánok – vznešený služobník

Určite mi dá každý za pravdu, že altánok v ľuďoch vyvoláva dojem luxusu a je ušľachtilým skvostom každej záhrady. No nie všetci vedia, že záhradné altánky plnia okrem estetickej úlohy tiež mnoho ďalších a často omnoho vecnejších funkcií. Preto pri ich zaobstaraní treba mať na zreteli viacero kritérií.

 

Každý záhradný altánok by mal mať svojich „5 P  “

Mal by byť:

  • Pekný a pôsobivý – ako už bolo vyššie spomenuté, ľudia očakávajú od tejto stavby, že jej čisté elegantné línie a typická vzdušná, až nadpozemská forma vyvolajú v okoloidúcich patričný dojem. No cieľom majiteľa altánku väčšinou nie je ohúriť cudzích ľudí, či susedov, ale stráviť vo svojej záhrade príjemné chvíle, plné pokoja a harmónie, ktoré môže podčiarknuť vkusná, oku lahodiaca architektúra.
  • Pohodlný – pre ideálny oddych by mal byť altánok  riešený tak, aby bolo možné dokonale si vychutnať jeho pohodlie. Mal by byť zariadený vhodným nábytkom, ktorý umožní užiť si poludňajšiu siestu, či odpočinúť si po namáhavej práci v záhrade.
  • Praktický – správny záhradný altánok je zároveň praktický. Ochráni náradie pred poveternostnými vplyvmi, poskytne prístrešok pri náhlej, nečakanej prehánke a jeho tieň sa stane útočiskom pred horúcim letným slnkom. Zároveň sa jednoducho udržiava v dobrom stave, aby nebola ohrozená jeho životnosť.
  • Priestranný – aby dokázal prichýliť všetkých členov početnej domácnosti a poskytnúť im priestor pre odpočinok, alebo ľahký letný obed, či ochrániť hostí záhradnej grilovačky, alebo detskej párty pred vrtochmi počasia. Veď záhradný altánok je ako stvorený na letné oslavy a rôzne rodinné i spoločenské udalosti.
  • Poctivý a pevný – vyrobený z prvotriedneho materiálu a kvalitne a starostlivo postavený, aby ste sa nemuseli obávať o jeho bezpečnosť, či životnosť a mohli sa z neho tešiť dlhé roky. Nie vždy sa dá dopredu odhadnúť kvalita jednotlivých výrobkov. Zárukou vám môže byť solídny výrobca, ktorý pôsobí na trhu už dlhší čas a jeho zákazníci poskytujú pozitívne referencie.

    +  Šieste P :

  • Primerane ocenený – na našom trhu je bohatá ponuka záhradných altánkov, a preto si treba pred kúpou urobiť prieskum a  okrem kvalitatívnych vlastností porovnať tiež ich ceny. Netreba sa hneď rozhodnúť pre tú najlacnejšiu variantu. Lepšie je zamerať sa skôr na pomer „kvalita : cena“, aby ste sa vyhli neskoršiemu sklamaniu.

2

S altánkom vo vašej záhrade budete mať možnosť prežiť množstvo nezabudnuteľných chvíľ, strávených s rodinou a priateľmi. Pokiaľ nájdete výrobok, ktorý spĺňa všetkých vašich 5 P a jeho cena nie je prehnane nadhodnotená, sú splnené všetky podmienky ideálneho altánku.

Preto neváhajte a kupujte!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.