Ako rýchlo a moderne premeniť váš interiér?

Ako rýchlo a moderne premeniť váš interiér?

Plánujete modernizáciu svojho interiéru? Stanovený rozpočet vám ale nedovoľuje kompletnú prestavbu? Hľadáte teda úsporné riešenie, ako ľahko premeniť interiér, bez toho aby ste museli minúť tisíce eur? V takom prípade vyskúšajte rýchle zmeny, napríklad vymaľujte miestnosť na iné farby, použite tapetu na spestrenie priestoru, alebo ozdobte prázdnu stenu veľkým obrazom.

 

Aké tapety existujú?

Dávno sú preč doby, kedy sa používali iba papierové tapety, ktoré sa navyše pri lepení na stenu trhali. Súčasný trh je oveľa rozmanitejší. Obrovský boom zažívajú vliesové tapety vyrábané z kombinácie buničiny a textilných syntetických vlákien. Vyznačujú sa plasticitou, takže sa nestane, že by sa tapeta po čase zdeformovala. Poteší vás aj ďalšie vlastnosti, ako sú odolnosť, oteruvzdornosť či nehorľavosť.

Náš tip: Pozrite sa na nápady, ako premeniť existujúce interiér na moderné bývania pomocou tapety či obrazu.

Stretnúť sa môžete aj s tapetami vinylovými, ktoré nachádzajú uplatnenie v miestnostiach s vlhkým prostredím, napríklad v kuchyniach a kúpeľniach. Textilné tapety patria zase k starším nástenným dekoráciám. Počítajte s tým, že textilné tapety sú ťažšie, a preto sa oplatí lepiť je v dvoch.

Čo sa vzorov týka, nadchne vás pestrosť dnešného trhu. Pripravené sú ako abstraktné a ostro farebné tapety, tak aj nenápadné a elegantné varianty. Do detskej izby sa zase hodia rozprávkové motívy, do spálne naopak niečo upokojujúceho, napríklad vesmír.

 

A čo takto obraz?

Ak je pre vás tapeta príliš veľká zmena, môžete začať s obrazom, navyše sú miestnosti, do ktorých sa treba tapety ani nehodia. Obraz je priaznivá zmena. Zamilujete si napríklad veľké obrazy zložené z niekoľkých malých, ktoré zaberú dosť miesta, a tak vyplní pokojne aj veľkú stenu. Čo sa motívu týka, ten je len na vás. Chcete obraz so zvieraťom, alebo by ste radšej pôsobivú a upokojujúcu krajinu? V oboch prípadoch si prídete na svoje.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.