Obývacie steny a iné doplnky do obývačky

Obývacie steny a iné doplnky do obývačky

Viete čo všetko by mala obsahovať obývačka? Cieľom obývačky je aby sa v nej ľudia cítili čo najpríjemnejšie, hlavne ak k vám často chodia návštevy. Obývačka tak nielen určuje štýl a vypovedá o vašom vkuse, ale aj poskytuje dostatočné pohostenie pre vítaných hostí, no nie je to také jednoduché. Hoci sa vám najskôr môže zdať, že všetko má svoje pevné miesto a je podľa vašich predstáv, výsledný efekt je ale často opačný.

Čo vám napadne ako prvé? Vo väčšine prípadov je to sedačka, sedacia súprava, gauč a televízor. Jednoducho kus nábytku či vybavenia, ktorý vám poskytne pohodlie a priestor na oddych. Dôležitá je farba pohovky, aby dopĺňala interiér, prípadne s ním vhodne kontrastovala. Nie všade sa hodí to isté, občas niektorý kus nábytku dokáže priestor neuveriteľne oživiť, kam by ste napríklad položili útulnú rohovú sedačku?

Každý výrobca dnes ponúka na výber širokú paletu poťahových materiálov v rôznych kvalitách, vzoroch i odtieňoch, takže vybrať tú správnu farbu nebýva až taký problém. Štandardným vybavením rozkladacích pohoviek býva úložný priestor. A nie je to len miesto pre uloženie posteľnej bielizne. Pohovky mávajú na rôznych miestach poschovávané kapsičky na najrôznejšie ovládače, časopisy, knihy, či iné drobnosti.

 

Obývacie steny

V minulosti sa v každej obývačke mohla nájsť obývacia stena, ktorá zaberala veľakrát celý priestor obývačky. Na druhej strane sú dnešné obývačky charakteristické otvorenosťou a minimalistickým dizajnom.

 

Čo obsahuje obývací komplet

Tieto sady sú zložené z viacerých častí. Základom zostavy je polica, vitrína, komoda alebo RTV skrinka. Skrinky majú rôzne využitie. Tie sú vhodné na predmety, ktoré chceme nechať ukryté pred zvedavými návštevami. Je z nich možno spraviť aj domáci bar. V otvorených priestoroch sú umiestnené dekoratívne predmety alebo rastliny, ale tiež môžu slúžiť aj na odkladanie kníh alebo dokumentov. Presklené skrinky slúžia na vzácne predmety, ktoré chceme skryť pred prachom. RTV skrinky a komody môžu slúžiť na uskladnenie mensích predmetov akými je napríklad menšia elektronika, dokýumenty alebo prádlo. V otvorenej časti RTV skriniek býva položený televízny príjmač alebo iné elektronické zariadenia. Nakoniec nemôže chýbať ani polica, na ktorú si môžete položiť dekoratívne alebo iné predmety, ktoré chcete mať vždy po ruke.

 

Iné doplnky

Ak vám tále niečo chýba ale neviete čo, je na čase poobzerať sa po niečom dekoratívnom. To je hlavný a jediný účel týchto predmetov. No napríklad nejaké zaujímavé rolety, majú účely dva: praktický aj estetický. Čo si vyberiete vy?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.