Záhradný altánok: prečo ho chcieť

Záhradný altánok: prečo ho chcieť

Pri slove altánok sa väčšine z nás vybaví nejaká romantická scéna z filmu, kde uprostred rozkvitnutej záhrady stojí krásny altánok a zamilovaný pár si vyznáva lásku. Aj to sa samozrejme stať môže, väčšinou má ale altánok praktickejšie využitie.

Ozdobou záhrady bezpochyby je. Záhradný altánok pôsobí vznešene, vzdušne a láka nás k odpočinku a kochaniu sa okolitou prírodou. Zvlášť, ak máme na záhrade práve veľa kvetov, ktoré sa chvália farbami a je naozaj na čo pozerať. Využitie altánku ale nájdete po celý rok, nielen v čase rozkvitnutej záhrady. Príjemné posedenie, chránené strechou a bočnicami, vám ponúkne na jar aj na jeseň a ak sa dobre oblečiete alebo sprevádzkujete gril, môžete jeho pohodlie vyskúšať aj v zime.

Pre posedenie s rodinou alebo priateľmi je altánok priamo ideálny, pretože vidíte von a pritom ste chránení pred slnečnými lúčmi alebo dažďom. Nie je tak problém strážiť hrajúce sa deti na pieskovisku a pritom byť v tieni v altánku napríklad s príjemným občerstvením. Horúce letá posledných rokov nám väčšinou ukázali, že je potrebné si na záhrade vybudovať možnosť posedenia v tieni a byť tak chránení pred tropickým slnkom aj vysokými teplotami. Umiestnenie altánku je preto dobré vybrať tak, aby bol nielen ozdobou, ale mal aj praktické využitie a svoj čas sme v ňom trávili radi. V odľahlom kúte záhrady bude slúžiť ako pokojné útočisko pre popoludňajšiu kávu alebo pokojné čítanie knihy, uprostred záhrady potom naopak poskytne dostatok priestoru pre všetkých priateľov, blízkych i deti a stane sa centrom celej záhrady.

Na výber je veľa veľkostí, designov a typov. Altány z www.vladeko.cz sú vyrobené zo smrekového a borovicového dreva a vďaka rôznym komponentom je možné si altánok dovybaviť presne podľa seba. Obľúbené sú napríklad deliace steny, ktoré umožnia zakryť spodnú časť altánku a chrániť tak aj pred vetrom alebo chladom. A ak by ste chceli altánok úplne podľa svojich predstáv, je možné nechať si ho vyrobiť na zákazku.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.