Bývať v drevenici môžete aj vy – a ako nekúpiť mačku vo vreci?

Bývať v drevenici môžete aj vy – a ako nekúpiť mačku vo vreci?

Radi by ste si užívali výhod bývania v štýle našich babičiek, ale obávate sa, aby vaša investícia neprišla navnivoč? Dnes vám poradíme, ako si užiť báječnú dovolenku a zároveň spoznať toľko oceňované vlastnosti drevostavieb na vlastnej koži.

Martin Roubal vám totiž ponúkne oboje. Špecializuje sa na atraktívne drevenice v starom štýle, ktoré však vybavuje všetkým moderným komfortom. A nové bývanie vám nielen postaví, ale aj prenajme. Stačí si na stránkach www.chalupyroubal.cz vybrať jednu z piatich atraktívnych dreveníc a zarezervovať si pobyt. Vyskúšate si tak, ako sa v drevenici vlastne býva.

 

Drevené domy – prečo sú tak moderné a žiadané

Predovšetkým je potrebné zdôrazniť, že drevenice a ďalšie drevostavby sú vyrobené z ekologickej suroviny. Drevo je materiál s vynikajúcou schopnosťou samoregulácie vlhkosti, ktorá podporuje tvorbu špecifickej mikroklímy – v lete dáva pocit chladu, zatiaľ čo v zime sa rýchlo zahrieva.

Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, je rozhodne estetické hľadisko. Drevo má vzhľadom k svojej štruktúre, farbe a vzhľadu skutočne mnohostranné použitie. Drevo skrátka zaujme svojou univerzálnosťou a estetikou. Jediným obmedzením jeho využitia je iba obmedzená predstavivosť tvorcov. Ale tou Martin Roubal rozhodne netrpí. Vie napodobniť starý podkrkonošský štýl, ale aj vystrihnúť moderné drevené drevenice, v ktorých hneď po dreve hrajú hlavnú úlohu akcenty kovov alebo kameňa.

A nezabúdajte ani na bezpečnosť. Drevo odoláva aj silnému tlaku, čo v praxi znamená, že sa môže mierne ohnúť (na rozdiel napr. od tehál). Ak sa teda základy domu ľahko prehnú, nedôjde k väčším škodám. Naopak v tehlových domoch spôsobí aj tá najmenšia zmena základov trhliny v omietke a murive.

 

Do Krkonôš za luxusným ubytovaním

Ak sa chcete o tom všetkom presvedčiť na vlastnej koži, navštívte napríklad chalupu Roubalku. Vzdáva hold našim babičkám, bez toho aby vás ochudobňovala o výhody modernej doby. Z historickej spálne tak jedným krokom prejdete do moderne vybavenej kúpeľne alebo napríklad do sauny či k vonkajšiemu baru a grilu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.