Prerábka podkrovia na obytný priestor

Prerábka podkrovia na obytný priestor

Zaujímate sa o premenu nedokončeného podkrovia na využiteľný priestor pre bývanie? Či už potrebujete ďalšiu spálňu, kanceláriu alebo detskú izbu, prerobenie podkrovia je skvelým spôsobom, ako pridať do domu priestor. V skutočnosti je celkom bežné, že ľudia zisťujú ako premeniť svoje podkrovie na obytné priestory, keď chcú cenovo výhodnejšiu možnosť získania ďalšej izby. Pomocou tohto sprievodcu sa dozviete, ako premeniť svoj podkrovný priestor na hotovú izbu.

 

Vyčistite podkrovie

Predtým, ako začnete s konverziou podkrovia, musíte vyčistiť priestor a odstrániť všetky staré nepotrebné veci a stavebné materiály, ktoré už nepotrebujete. Nezabudnite ani na vhodné podkrovné schody, ktorými budete vynášať nábytok do pripravovanej miestnosti. Zvyčajne sa ponúkajú dve možnosti: točité schodisko, ktoré vyzerá krásne, ale nepáči sa rodičom malých detí alebo tradičnejší štýl, v ktorom je potrebné zohľadniť výšku a šírku schodov, rovnako ako výšku schodiska.

 

Statika

Hotové podkrovie váži oveľa viac ako škatule mimosezónneho oblečenia. Najmite si inžiniera, aby skontroloval statiku a rám vášho domu, aby ste sa uistili, že dokáže uniesť nadbytočnú záťaž. Možno budete musieť prinajmenšom posilniť podlahové trámy podkrovia, ktoré sú často príliš plytké alebo vzdialené príliš ďaleko od seba. Nezabudnite ani na povolenie stavebných úprav na stavebnom úrade. Spojte sa s miestnym stavebným úradom a získajte zoznam všetkých požadovaných dokladov, ktoré musíte získať, ak chcete z podkrovia spraviť obytný priestor.

 

Okná

Inštalácia atraktívneho strešného okna je skvelým vylepšením, ktoré zvýši hodnotu priestoru. Rozhodnite sa, aký typ okna chcete nainštalovať do svojej podkrovnej miestnosti. Prichádzajú v mnohých štýloch a veľkostiach. Internet je v tomto ohľade neoceniteľným zdrojom. Mnoho webových stránok vám okná nielen predá, ale aj poskytne obrovské množstvo informácií o rôznych typoch okien, čo vám pomôže pri informovanom výbere.

Budiš svetlo

Keď je vaše podkrovie upravené a získali ste stavebné povolenie, najmite si elektrikára s licenciou, aby ste zaistili, že elektroinštalácia spĺňa požiadavky podľa príslušných noriem. Najatím profesionála sa môžete vyhnúť mnohým častým problémom, ktoré mnohých majiteľov domov často stretávajú.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.