Otvoril sa prvý showroom luxusnej škandinávskej značky domácich spotrebičov ASKO na Slovensku

Otvoril sa prvý showroom luxusnej škandinávskej značky domácich spotrebičov ASKO na Slovensku

Prémiové domáce spotrebiče ASKO majú svoj nový showroom priamo v centre Bratislavy v budove Green Cube. Zákazníci si tu môžu na vlastné oči pozrieť luxusné spotrebiče ASKO určené na varenie, skladovanie potravín a vína a starostlivosť o bielizeň. Na prvý pohľad zaujmú čistým dizajnom a dokonalým remeselným spracovaním. Prinášajú domov nadčasovú krásu, špičkové technológie a funkcie preverené šéfkuchármi a profesionálnymi prevádzkami.

Nový showroom sa nachádza v budove Green Cube, kde nájdete aj kuchynské štúdio Oresi. Prémiové spotrebiče ASKO uvidíte najmä na druhom podlaží elegantne zabudované do prémiovej kuchynskej linky od výrobcu Bauformat.

Ide o kombináciu matného laku a brúsenej dubovej dyhy, na ktorých výrobu sa používajú staré trámy, ktoré sa takto recyklujú. Pracovná doska je netradične vyrobená z kaleného skla od firmy Polyston. Čerešničkou na torte je potom masívny jaseňový stôl. Autorom návrhu je Erik Pastucha, uznávaný slovenský architekt s medzinárodnými skúsenosťami.

Z vystavených spotrebičov na vás dýchne neokázalá elegancia, ekológia, dokonalé remeselné spracovanie kvalitných prírodných materiálov a súlad so severskou prírodou. Tento puristicky čistý a zároveň prívetivý škandinávsky štýl bezchybne zabýva domov bez toho, aby nad ním prevzal nadvládu.

 

Kuchyne

Široký sortiment exkluzívnych kuchynských spotrebičov ASKO posúva samotný zážitok z varenia na novú úroveň. A s ním aj spôsob myslenia o starostlivosti o seba a svojich blízkych s ohľadom na okolitý svet.

V ponuke nájdete exkluzívne varné platne, rúry a kombinované konvektomaty, ohrievacie, vákuovacie a úložné zásuvky alebo kávovary. Dopĺňajú ich odsávače pár a umývačky riadu. Nechýbajú ani robustné chladničky, mrazničky, špičkové vínotéky a špeciálne kuchynské príslušenstvo.

Všetko tvorí jeden dokonalý celok pre radosť zo života a spoločných chvíľ, ktoré sa odohrávajú práve v kuchyni – skutočnom srdci domova.

Môžete si vybrať z dvoch rôznych dizajnových radov: Craft a Elements.

 

Craft

Tento dizajnový rad je poctou škandinávskej tradícii remesla, dizajnu a vynálezov. Aj ten najmenší detail je dotiahnutý do dokonalosti, aby zakaždým poskytol spoľahlivý a ucelený kuchynský zážitok. Nerezová oceľ, masívne kovové gombíky a robustné oceľové rukoväte vám pomôžu pri všetkých vašich kuchárskych úlohách. Môžete si vybrať medzi vyhotovením z klasickej nehrdzavejúcej ocele a elegantným vyhotovením Craft Black Steel z čiernej brúsenej ocele.

 

Elements

V chémii sa štyri prvky vzťahujú na čisté substancie, ktoré nemožno rozdeliť a ktoré tvoria náš vesmír – oheň, vzduch, voda a zem. Geologický obraz Škandinávie je tajomný a jedinečný. Kvôli dvojvrstvovému nadložiu sa povrch javí ako čierny s postupnými prechodmi do hnedých alebo sivých tónov. Presne taký je aj rad ASKO Elements. Rafinovaný, ale jednoduchý a čistý. Prvky sú v kombinácii nehrdzavejúcej ocele a čierneho skla a teraz aj vo farbe Pearl Grey s povrchom v jemnej perleťovej šedej.

 

Starostlivosť o bielizeň

Starostlivosť o bielizeň je základným stavebným kameňom značky ASKO od roku 1950. Exkluzívne spotrebiče pre najnáročnejších zákazníkov zaujmú už na prvý pohľad svojím neprehliadnuteľným dizajnom a špičkovým remeselným spracovaním. Vo svojej dokonalej minimalistickej forme ukrývajú množstvo inovatívnych riešení pre tú  najlepšiu a ohľaduplnú starostlivosť o bielizeň a zdravie. Luxusnú práčovňu premenia na útulné, príjemné a mimoriadne praktické miesto.

Práčky, sušičky a jedinečné sušiace skrine sa postarajú aj o tie najchúlostivejšie luxusné textílie – vrátane hodvábu alebo kožených rukavíc a topánok – s ohľadom na zdravie, úsporu zdrojov a životné prostredie.

V práčovni, kde nemusí byť práve miesta nazvyš, by nemali chýbať ani skrytí pomocníci, ktorí nezaberajú miesto na podlahe. Ide o doplnky, ktoré sa dokonale zmestia napríklad medzi práčku a sušičku alebo dokonca pod ne, ako je žehliaca doska alebo koše či police. Sú ľahko prístupné, a pritom diskrétne skryté. Ponúkajú užitočné funkcie aj harmóniu a umožňujú vám ešte lepšie sa starať o bielizeň.

Ucelený koncept starostlivosti o bielizeň ASKO Pro Home Laundry získal najprestížnejšie medzinárodné ocenenie za dizajn a funkčnosť – Red Dot Best of the Best.

Prestížne medzinárodné ocenenie za dizajn získala aj výnimočná smart vínotéka ASKO Elements, ktorá sa zaradila medzi najzaujímavejšie kreatívne počiny roka a získala absolútne najvyššie ocenenie iF GOLD AWARD 2021, ako aj European Product Design Award™ 2022. Ďalšie skvelé ocenenie – iF DESIGN AWARD 2021 – získali indukčné varné platne Celsius° Cooking™ s inteligentným systémom riadu. A najnovšie získala cenu iF Design Award aj nová smart vínotéka na zabudovanie pod pracovnú dosku.

V zbierke ocenení sú aj ďalšie prestížne ceny: iF Design Award 2022 získala indukčná varná platňa ASKO Elevate™ s integrovaným odsávačom pár. A tiež rad umývačky riadu z radu DW60 s mnohými inteligentnými a udržateľnými riešeniami, ktoré boli navrhnuté a prísne testované na ekvivalent pravidelného používania na dlhých 20 rokov.

 

Comfort Program

Luxusné spotrebiče ASKO si môžete zakúpiť u vybraných predajcov alebo v dizajnovom showroome ASKO v Bratislave a Prahe v rámci prémiovej služby Comfort Program. Táto služba zahŕňa nadštandardné odborné poradenstvo pri výbere a používaní spotrebičov, každodennú asistenciu pri riešení neočakávaných situácií a 7-ročnú záruku na všetky spotrebiče. Zákazníkom prináša najvyšší možný komfort a je výhodná aj pri prenájme luxusných nehnuteľností. V neposlednom rade sa stávate členom rodiny ASKO a značka ASKO na vás myslí aj po zakúpení spotrebičov prostredníctvom pozvánok na podujatia, zážitkové večery, spoločné aktivity či informácie o produktoch.

sk.asko.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.