Spálňa – oáza pokoja a relaxácie

Spálňa by mala byť miestom, kam chodíme odpočívať, relaxovať, spať a užívať si milostné hrátky s partnerom. Pre mnohých je spálňa útočiskom pred stresom a dennými starosťami, preto by ste si mali na vybavení spálne dať skutočne záležať. Čo vám nesmie chýbať a z čoho vyberať?

Spálňa – oáza pokoja a relaxácie

Stred spálne – posteľ

Dominantou spálne by rozhodne mala byť manželská posteľ, ktorá bude určovať celkový štýl miestnosti. Pri výbere postele dbajte na niekoľko základných parametrov, aby bol výsledný efekt z nákupu stopercentný. Najprv sa rozhodnite pre ideálnu výšku postele k vašej postave a potrebám. Vstávate radšej z nižších plôch alebo vás bolí chrbát a oceníte výhody vysokých postelí? Výber je len na vás! Rovnako tak si rozmyslite aj výbere štýlu postele. Čalúnené postele môžu byť opatrené ozdobným čelom alebo úložným priestorom, ktorý si budete pochvaľovať v menších bytoch. Milovníci prírody si zase môžu zaobstarať drevenú posteľ, a to buď z masívu alebo laminátu a kombinácie dýh. Nemenej moderné sú aj kovové postele.

225

Kvalitný matrac = pohodlie a komfort

Okrem štýlovej postele budete potrebovať kvalitný matrac, bez ktorého by pekná posteľ strácala zmysel. Investícia do matracu sa vám vráti v podobe dlhých nocí bez zbytočného prevaľovania sa a boľavého chrbta. Pri výbere matraca si dajte záležať a nezľavujte zo svojich nárokov. Či už stavíte na penový, pružinový, latexový alebo kombinovaný matrac, vždy dajte prednosť kvalite a nezabúdajte, že aj matrace vyžadujú špeciálne rošty.

75fb9d8d58a1cdbe0872cf87a6e2e0bf-1200x999

Ako náhle budete mať vybranú kompletnú posteľ, prichádza na rad ostatný nábytok, ako sú nočné stolíky, komody, bielizníky či skrine pre dostatok úložného priestoru. Nočné stolíky by mali ladiť s dizajnom vašej postele a pojmú potrebné veci, ako sú napríklad lieky, hygienické potreby alebo obľúbené knihy. Skrine si môžete zaobstarať za super ceny a zároveň si nechať upraviť na mieru rozmermi podľa možností interiéru.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.