Záhrada v štýle vašej osobnosti: Ako si vybrať?

Záhrada v štýle vašej osobnosti: Ako si vybrať?

Záhrada je miestom, ktoré slúži prevažne na relax a načerpanie sily do ďalších dní. Môže sa premeniť na vaše osobné útočistko. Aj preto na záhrade a jej štýle záleží.

 

Čo v záhrade chcete a čo nie

V prvom rade sa zamyslite nad tým, čo by vo vašej záhrade nemalo chýbť. Exisuje niečo, čo v záhrade skutočne nechcete? Spíšte si zoznam a nezabúdajte pri tom, že menej je vždy viac. Ak sa pustíte do zariaďovania myslite na to, že by ste sa mali držať limitovanej farebnej palety, nájsť materiály, ktoré spolunažívajú v symbióze. Predmety aj vzory by mali mať podobné tvary aj krivky. Do záhrady, samozrejme, patrí aj záhradný nábytok, ktorý by sa mal niesť vo vami preferovanom štýle. Či už pôjde o vintage štýl, alebo rustikálne kúsky, uistite sa, že vyhovuje vašej osobnosti.

V neposlednom rade do záhrady patria aj rastliny a kvety, ktoré budú ladiť s ostatnými kusmi nábytku.

 

Stavte na výnimočnosť

Každý túži po záhrade, ktorá odzkradlí jeho osobnosť a originalitu. Aj preto je ideálnou voľbou do záhradného štýlu zakomponovať prvky, ktoré do záhrady vnesú vášho ducha. To dosiahnete tak, že na stenu zavestíte umenie, použijete vankúše či rôzne staré dekorácie v podobe šálok, tanierikov alebo obrusov.

 

Inšpirujte sa

Predtým, ako sa pustíte do realizácie a vytvoríte si vlastnú záhradu, inšpirujte sa na sociálnych sieťach. Na Pintereste a Instagrame totiž môžete nájsť skutočné skvosty. Skúste si obrázky, ktoré vás zaujmú najviac vytlačiť a odložiť bokom. Potom z nich vyberte elementy, ktoré vám sedia najviac a pokúste sa z nich vytvoriť jeden celok.

 

Na záhrade nesmie chýbať gril

Gril a brikety sú samozrejmosťou a tvoria neodmysliteľnú súčasť relaxu. Preto by ste ich mali mať po ruke v prípade, že sa rozhodnete pripraviť chutný pokrm. Drevené brikety tak hodíte na gril, pomocou podpaľača ich zapálite a akonáhle získajú potrebnú teplotu, môžete sa pustiť do grilovania.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.