Vedeli ste, že na výrobu kobercov možno využiť PET fľaše?

Vedeli ste, že na výrobu kobercov možno využiť PET fľaše?

Ak by ste nazreli do prehľadu aktuálnych interiérových trendov, ale i tých, ktoré vládli v interiérovom dizajne minulý rok, zistili by ste, že medzi nimi vyčnievajú možno trochu netradičné trvalo udržateľné materiály. Materiály berúce ohľad na ochranu a šetrenie životného prostredia sa objavujú čoraz viac i spoločne s rôznymi prírodnými motívmi, kvetmi a rastlinkami. Udržateľnosť a motívy prírody sú v súčasnosti pri zariaďovaní domácnosti trendy, ale i užitočné voči našej planéte.

 

Udržateľné materiály ako trend interiérov

PET fľaše môžu byť mnohými považované za odpad, ktorý už ďalej nenachádza svoje využitie. Pohľad zástancov myšlienky trvalej udržateľnosti a ekológie však našiel už množstvo spôsobov, ako PET fľaše možno zaradiť to opätovného používania. Jedným z nich je ich opätovné využitie v interiérovom dizajne. Napríklad – na prvý pohľad klasický koberec, ktorý je v skutočnosti vyrobený z PET fliaš, môže byť dizajnový bytový doplnok, a zároveň i spôsob, ktorým sa dá prispieť k ochrane našej planéty.

Výroba jedného koberca s použitím recyklátov PET fliaš si vyžaduje v priemere 25 až 50 recyklovaných kusov s objemom dvoch litrov. Jednou z veľkých výhod takto udržateľných kobercových materiálov je ich zvýšená odolnosť voči škvrnám. Výroba kobercov z recyklovaných plastov produkuje menej emisií ako pôvodné plasty.

 

Udržateľné materiály aj v našej ponuke

Aj v našej ponuke nájdete jedinečné koberce z recyklovaných materiálov. Kobercový materiál bol vytvorený s cieľom výroby trvalo udržateľného bytového doplnku, ktorý je nielen štýlový na pohľad, ale i vyrobený s ohľadom na naše životné prostredie. Model koberca Naomi tvorí kombinácia niekoľkých materiálov, a to: odolný polyester a jemný polypropén i s prímesou recyklátu vyprodukovaného z plastových PET fliaš. Koberec je na prvý pohľad na nerozoznanie od tradičných typov metrových kobercov či kobercov do obývačky, a pritom jeho výroba prispela k ochrane našej planéty. Skvelé, však?

Pri výbere kobercov i podlahových krytín možno vždy zvoliť variantu, ktorá berie ohľad na životné prostredie. Zvolili by ste si aj vy bytové zariadenie z udržateľných materiálov?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.