Zjednodušte si život a doprajte si viac slobody pri varení. S novým odsávačom pár vo varnej platni Gorenje Omniflex

Zjednodušte si život a doprajte si viac slobody pri varení. S novým odsávačom pár vo varnej platni Gorenje Omniflex

Už žiadne kompromisy, žiadne hrče na čele. Len dostatok miesta nad hlavou a veľkorysý priestor na hrnce, panvice, suroviny a zábavu v kuchyni. S varnou platňou Gorenje Omniflex HET949BSC sa už nemusíte starať o to, kam v kuchyni umiestniť odsávač pár. Po celý čas bude diskrétne ukrytý vo varnej platni, aby sa kedykoľvek ako mávnutím čarovného prútika postaral o čerstvý vzduch. Tento elegantný kombinovaný spotrebič s minimalistickým dizajnom ukrýva okrem odsávača aj množstvo technológií a automatických funkcií, ktoré vám uľahčia život. V kuchyni si budete užívať skutočný pocit slobody a kreativity.

Nová indukčná varná platňa Gorenje Omniflex HET949BSC so zabudovaným odsávačom pár prepisuje pravidlá navrhovania kuchynského dizajnu. Môžete ju totiž umiestniť presne tak, ako potrebujete. Na kuchynský ostrovček, kde sa postará o zážitkové varenie, alebo kdekoľvek v kuchynskej zostave. A dokonca aj na mieste, ktoré nemusí byť napojené na vonkajší odťah z komína – varná platňa funguje aj v recirkulačnom režime. A vďaka úzkej konštrukcii odťahového systému možno vnútorný priestor skrinky využiť aj na zásuvky pod varnou platňou.

Vytvoríte tak kuchynský priestor, ktorému nebude dominovať objemný odsávač pár. A ako ďalšiu výhodu získate aj voľný priestor nad hlavou. Raz a navždy sa tak zbavíte škrabancov a hrčí na čele, ktoré môžu byť spôsobené náhlym pohybom pri varení a prehliadaním ostrých hrán závesného alebo komínového digestora.

Získate aj veľkorysý priestor pre svoje kulinárske umenie. Indukčná varná platňa s veľkorysou šírkou 83 cm má štyri varné zóny s výkonnými osemuholníkovými induktormi, ktoré možno pomocou funkcie AreaFlex zvislo spájať do veľkých varných zón s rovnomerným ohrevom na celej ploche. Budete tak mať dostatok priestoru na varenie alebo grilovanie jedál v akomkoľvek tvare a veľkosti kuchynského riadu vrátane grilovacích platní.

Praktické funkcie, ako je automatické rozpúšťanie jemných potravín alebo superrýchle varenie veľkého množstva vody, vám uvoľnia ruky. A samotná varná platňa vám pomôže sledovať čas – odpočítavanie možno nastaviť až na 99 minút. Ak zo skúseností poznáte optimálny čas varenia konkrétneho pokrmu, môžete nastaviť časovač, ktorý automaticky vypne varnú platňu po uplynutí nastaveného času. Pípnutie signalizuje, že jedlo je hotové. Vopred môžete nastaviť nielen čas varenia, ale aj čistenie vzduchu a venovať sa ďalej tomu, čo je pre vás dôležité.

Varná platňa vás dokonca upozorní, že je čas vyčistiť tukový filter. Alebo regenerovať uhlíkový filter pri recirkulácii. „Filter nie je potrebné vymieňať za nový, ale stačí ho regenerovať v rúre pri 250 °C počas jednej hodiny každé 2–3  mesiace,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka Gorenje.

S toľkými vymoženosťami platí aj to, čo často počujete v domácnostiach – ono „sa to“ urobí tak nejako samo, vďaka automatickým funkciám môžete ľahšie pripravovať dobroty a nemusíte sa vôbec starať o čistý vzduch.

Filter proti mastnotám sa montuje do varnej platne zhora, kde je ľahko prístupný a možno ho umývať v umývačke riadu. Ľahko prístupná je aj nádoba s objemom 400 ml na zachytávanie kondenzátu a tekutín, tentoraz zo spodnej časti varnej platne. Takže aj údržba je naozaj jednoduchá. S funkciou PowerBoost a pripojením k odsávaciemu potrubiu dosahuje odsávací výkon pôsobivých 700 m3/min. pri maximálnej hladine hluku 66 dB.

Minimalistický dizajn spotrebiča s dokonale hladkým, čiernym lešteným povrchom  je príjemný na pohľad, bezrámový dizajn umožňuje, aby varná platňa bola v jednej rovine s pracovnou doskou. Celý povrch sa tak ľahšie udržiava v čistote a umocňuje dokonalosť dizajnu celého priestoru.

 

Tip: Nová indukčná platňa s odsávačom pár Gorenje Omniflex

Nová indukčná varná platňa Gorenje Omniflex HET949BSC so zabudovaným odsávačom pár vám poskytne dostatok priestoru nad hlavou a veľkorysý priestor na varenie. Varná platňa so šírkou 83 cm má štyri varné zóny, z ktorých dve za sebou možno pomocou funkcie AreaFlex spojiť do veľkých varných zón na rovnomerné varenie alebo grilovanie jedál vo väčších nádobách. K pohodliu prispieva aj funkcia jemného rozpúšťania alebo veľmi rýchleho ohrevu, kontrola času varu a odsávania, detská poistka a ochrana proti prehriatiu. Odsávací výkon dosahuje s funkciou PowerBoost a pripojením na odsávacie potrubie až 700 m3/min. pri maximálnej hladine hluku 66 dB. Alternatívne možno odsávač pár používať v recirkulačnom režime. Platňa s odsávačom pár stojí 1 999 EUR.

 

Viac informácií: sk.gorenje.com 

Comments are closed.