Ako si vybrať odtieň a textúru podlahovej krytiny?

Ako si vybrať odtieň a textúru podlahovej krytiny?

Okrem typu podlahovej krytiny musíte zvážiť aj jej farbu. Tá by mala byť trendy, nadčasová, doplniť interiér a v neposlednom rade tiež váš životný štýl a osobnosť. Ako si teda vybrať odtieň podlahy?

 

Vyberte si podlahovú krytinu

Možno ste sa rozhodli pre tradičné drevené parkety, pre imitáciu v podobe laminátovej podlahy alebo pre prírodnú a ekologickú korkovú podlahu. Nech je ako chce, každá z podláh prichádza hneď v niekoľkých farbách a textúrach, ktoré by mali doplniť váš domov.

 

Farby v harmonickom celku

Aj podlahová krytina by mala zodpovedať palete farieb, ktoré vo vašom byte alebo dome prevládajú. Ak napríklad máte v kuchyni tmavé skrinky, pravdepodobne si vyberiete podlahu, ktorá s nimi bude v kontraste, a zároveň v harmónii. Takú, ktorá podčiarkne ich celkový dizajn. Určite by ste v tomto prípade nemali staviť na rovnaký odtieň, pretože by miestnosť mohla pôsobiť fádne a nezaujímavo. Voľte preto farby, ktoré nie sú identické, ale navzájom sa dopĺňajú.

 

Podlahová krytina mení veľkosť miestnosti

Pri výbere farby podlahovej krytiny nezabúdajte, že farba má moc zmeniť veľkosť izby aj kuchyne. Teda, samozrejme, nie doslovne. Ide iba o optický klam. Avšak, pokiaľ sa rozhodnete pre tmavú podlahu už v aj tak malej miestnosti, mali by ste vedieť, že izba bude pôsobiť ešte viac stiestneným dojmom. Vo všeobecnosti platí, svetlé podlahoviny izby zväčšujú a tmavé ich zmenšujú.

 

Farby podlahových krytín pre moderné interiéry

Do moderných interiérov sa hodia uhľovo tmavé alebo naopak veľmi svetlé podlahové krytiny. Nič nepokazíte ani prirodzene vyzerajúcim drevom, ktoré skvelo doplní každú miestnosť. Zaujímavý a trendy efekt dosiahnete aj podlahou, ktorá kombinuje béžové a sivé tóny.

 

Tradičné podlahové krytiny, ktoré si zamilujete

Ak uprednostňujete skôr tradičný štýl, siahnite po drevených parketách v hnedom odtieni, s ktorými zaručene nešliapnete vedľa.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.