Čo sú a na čo slúžia fotopasce?

Čo sú a na čo slúžia fotopasce?

V súčasnosti existuje množstvo technických zariadení, ktoré dokážu monitorovať pohyb, alebo sledovať nejaký priestor. Takéto pomôcky sa dajú uplatniť najmä na bezpečnostné účely, no aj na množstvo iných možností. Medzi takéto výkonné a potrebné pomôcky patrí aj fotopasca. Čo vlastne taká fotopasca je, ako funguje a kde sa dá využiť?

Kamerové systémy a rôzne druhy kamier sú vyrábané už od nepamäti a slúžia hlavne na bezpečnostné účely, respektíve na sledovanie nejakého objektu, napríklad aj vášho domu. Kamery však nie sú jediným technickým výdobytkom, vďaka ktorému viete sledovať okolie. Veľkou konkurenciou kamier sú fotopasce, ktoré dnes majú rôzne využitia a sú dostupné už takmer pre každého.

 

Je fotopasca vhodná na zabezpečenie majetku?

Predtým, ako si povieme, kde viete fotopasce využiť, je potrebné povedať, ako vlastne fotopasca funguje a kde sa dá zohnať. Fotopasca je zariadenie, ktoré robí fotky, alebo videá na základe pohybového senzoru. To znamená, že ak sa pred fotopascou niečo pohne, urobí sa fotka alebo sa natočí video. Fotopasca však disponuje aj prísvitom, ktorý je pre ľudské oko neviditeľné a vďaka nemu vie fotopasca robiť fotky a videá aj v noci. Vďaka tomu je fotopasca veľmi vhodná na zabezpečenie majetku, ako napríklad aj vášho domu. Dnes vedia fotopasce vďaka namontovaným anténam posielať fotky aj na váš mobil, alebo na email, a tak si viete okamžite pozrieť, čo sa kde pohlo.

Ak však nechcete za fotopascu s možnosťou posielania fotiek veľa platiť, na výber máte aj lacnejšie fotopasce, ktoré si však všetky fotky ukladajú na SD kartu a vy ju tak musíte neskôr vybrať a fotky si pozrieť na nejakom zariadení. Fotopasca má oproti kamerám na stráženie veľa výhod, ako je napríklad nízka spotreba energie, pretože fotopasca sa akoby zapne, respektíve začne pracovať, až keď pohybový senzor niečo zaznamená. Každá fotopasca tiež obsahuje slot na batérie, no počet kusov batérii sa bude typom fotopasce líšiť. Zo skúseností vyplýva, že fotopasca dokáže pri normálnych nastaveniach a teplotách pracovať bez problémov aj niekoľko mesiacov, no všetko to závisí od teploty, kvality bateriek, nastavení a podobne. Fotopasce majú niekedy aj displej, takže všetko si viete nastaviť a prezerať rovno na fotopasci. Z tohto vyplýva, že fotopasca je naozaj vhodná na monitorovanie majetku, a tak, ak si chcete zabezpečiť dom pred zlodejmi, určite nad fotopascou, alebo viacerými fotopascami porozmýšľajte.

 

Aké iné využitie má fotopasca?

Okrem monitorovania majetku, slúžia fotopasce aj na sledovanie zveri. Ak ste teda milovníkom prírody, poľovníkom, alebo len chcete vedieť, čo vám v blízkosti domu, alebo na záhrade po nociach behá, fotopasca je ten správny pomocník pre vás. Fotopascu viete namontovať na hocijaký strom, alebo stĺp vďaka popruhom, ktoré sú dodávané s fotopascou.

Takto namontovanú fotopascu stačí namieriť na priestor, ktorý chcete kamerovať a čakať. Vďaka širokému rozhľadu kamery a dosahu pohybového senzora vám neunikne žiaden pohyb, aj v prípade, že je zviera, alebo niečo iné aj vo väčšej vzdialenosti. Fotopasce tiež disponujú aj maskovaným dizajnom, takže nie sú príliš nápadné. Ak však fotopascu umiestňujete do voľne prístupného lesa, alebo na miesta, kde chodia ľudia, okrem zamaskovania je dobré použiť aj zámok a špeciálnu oceľovú krabičku, aby vám nebola náhodou fotopasca ukradnutá. Ak však máte fotopascu s odosielaním fotiek, ukradnutá fotopasca sa dá ľahko nájsť a pri krádeži navyše získate fotku zlodeja, ktorá vám príde v okamihu na mobil, alebo email. Samozrejme, fotopasce sú dnes naozaj rôzne a na výber je množstvo typov, takže vyberajte podľa seba.

Neváhajte a zaobstarajte si fotopascu aj vy!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.