Čas na vonkajší bytový textil prichádza

Čas na vonkajší bytový textil prichádza

S príchodom prvých jarných dní sa veľmi rýchlo z interiéru sťahujeme von. Kto býva v rodinnom dome, obvykle na záhradu. Ostatní aspoň na balkóny, lodžie a terasy. Odzimovávame tiež naše chaty a chalupy. Aby sme si vonku užili už prvé slnečné dni, potrebujeme správny textil.

 

Vonkajší textil nie je totožný s tým interiérovým

Pre použitie do exteriéru sa hodí výhradne vonkajší bytový textil. Ten vie ponúknuť špecifické vlastnosti, akými sú UV odolnosť či nepremokavosť. Iný textil na slniečku rýchlo degraduje, alebo ho ničí vlhkosť a dážď. Pri správnej voľbe typu textilu si však textilné výrobky môžeme vo vonkajšom prostredí užívať rovnako ako pod strechou našich bytov a domov.

Poďte si vybrať z dvoch zaujímavých textílií vhodných pre vonkajšie použitie. Prvou outdoor látkou je tkanina Bergen. E-shop Melli interiéry vám ju aktuálne ponúka šiestich decentných farbách bez vzorov. Ide o syntetický materiál odolný škvrnám, a to bez akejkoľvek dodatočnej impregnácie. Látka má vysokú svetlostálosť a UV odolnosť, je odolná voči oderu a mechanickému poškodeniu v ťahu, odoláva dažďu a rýchlo schne. Hodí sa pre vonkajší nábytok, ale aj do kuchýň ako jedálenský textil na sedáky aj obrusy.

Zaujímavou tkaninou ponúkanou v siedmych farbách je Garden. Táto látka má nešpiniacu sa úpravu, len veľmi ťažko absorbuje kvapalinu a je UV odolnou. Opäť ide o látku ideálnu pre použitie vonku aj všade tam, kde kladieme dôraz na vodoodpudivosť a nešpiniacu sa úpravu.

 

Pustite sa do výroby vlastného outdoor textilu

Je čas sadnúť k šijaciemu stroju a pustiť sa do výroby vonkajších textilných výrobkov ako profesionálny čalúnnik. V e-shope Melli interiéry s čalúnnickým tovarom kúpite outdoorové tkaniny, ale aj molitan na mieru výber z rôznych druhov. Hodí sa pre opravy čalúnených výrobkov, ale aj pre vlastnoručnú výrobu nových. Očalúňte si vonkajšie sedenie, lehátka aj hojdačky. Vyrobte si pohodlné opierky a sedáky na stoličky, alebo si z outdoor látok ušite obrus na záhradný stôl. Voskované plátno nie je jediným riešením, ktoré máte. Textil na záhradu môže byť aj vkusnejší.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.