Estetický efekt podlahových krytín

Estetický efekt podlahových krytín

Podlahová krytina je jedným z najdôležitejších kúskov každej domácnosti. Pri jej výbere treba zvážiť technické parametre, vlastnosti a estetickú funkciu.

 

Vinylové podlahy ponúkajú širokú škálu vzorov

Pokiaľ hľadáte podlahu, ktorá splní požiadavku na kvalitu aj na šírku výberu, vinylová podlaha je zaručene tá pravá. Imitácie rôznych druhov dreva, dlažieb, s rustikálnym či moderným nádychom,  všetko záleží len na vašom vkuse.

 

Drevené parkety vnesú do domácnosti kus prírody

Drevo sa stále drží na popredných priečkach medzi podlahovým krytinami. Nie len kvôli vysokej kvalite, ale aj vďaka vzhľadu. Výhodou drevených parkiet je ich povrchová úprava, napríklad prebrúsenie a následné lakovanie, vďaka ktorej sa navrátia do pôvodného stavu aj po nejakom čase.

 

Drevená parkety a druhy dreva:

  • Borovica je svetlá a mierne hrčovitá, po čase sa sfarbí do príjemnej červenohnedej. Jej mäkkosť môžete zmierniť hrubšou nášľapnou vrstvou.
  • Breza patrí medzi svetlé a hrčovité drevá. Hrče pôsobia naturálne a nie sú rušivé.
  • Bukové drevo má červenkastý nádych, ktorý pôsobí skôr nenápadne, preto môže byť dopĺňaný výrazným nábytkom a dekoráciami.
  • Jelša a čerešňa majú krásny červenkastý odtieň, ktorý do domu vnesie pocit tepla
  • Dub sa hodí do každého interiéru, považuje sa za drevinu s nadčasovými prvkami. Dub navyše málo pracuje, je odolný a svetlo naňho nevplýva tak ako na ostatné dreviny.
  • Jaseň vám ponúka hneď niekoľko odtieňov podľa druhu dreva. Drevo sa vyznačuje nádhernou štruktúrou, elasticitou a vysokou odolnosťou.
  • Smrek je mäkší, jeho biela farba sa pod svetlom mení do žltkasto béžovej.

 

Popularita linolea stúpa

Pre svoje zaujímavé a praktické vlastnosti si do domácností nachádza cestu aj prírodné linoleum. Hodí sa aj do komerčných priestorov. Aj tu môžete voliť klasické jednofarebné linoleum prírodnej a elegantnej farby, alebo imitáciu rôznych materiálov.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.