Načerpajte inšpiráciu uprostred prírody

Každý z nás má občas pocit, že mu dochádza dych a potrebuje takpovediac dobyť baterky. Niekto si v takej chvíli pustí príjemnú hudbu, iný sa pozrie na obľúbený film, ale všetci bez výnimky, pokiaľ to len trochu ide, zamierime do krásneho a inšpirujúceho kútiku prírody - napríklad do záhrady.

Načerpajte inšpiráciu uprostred prírody

Záhrada – to je inšpirácia pre každý deň. Upokojujúci pohľad do sviežej zelene alebo aspoň elegantné siluety kmeňov a konárov v zime spustia v našej mysli množstvo pozitívnych reakcií a asociácií. Zabúdame na to zlé a sústredíme sa na krásu okolo seba, čo nám pomáha znovu sa naštartovať a prísť na iné myšlienky.

Vychutnajte si krásu prírody bez ohľadu na počasie

V žiadnej záhrade by určite nemala chýbať pergola, altánok alebo iný zastrešený priestor, ktorý nám umožní užívať si svieži vzduch a ničím nerušený výhľad do okolitej prírody aj počas drobných letných prehánok alebo za protivného vetra. Samozrejmosťou by malo byť pohodlné kreslo alebo ležadlo rezervované len a len pre vás.

Ak máte vhodné zázemie, zistíte, že celý rad aktivít možno vlastne prevádzkovať vonku, na dohľad od konejšivých slnečných lúčov. Útulný záhradný domček vám môže poskytnú príjemné zázemie aj počas sychravých jesenných dní alebo včasnej predjarí, kedy je ešte pobyt na záhrade skôr chvíľkovou záležitosťou. Vnútri môžete napríklad pliesť košíky alebo pracovať s inými technikami náročnými na poriadok. Pod okno si postavte maliarsky stojan alebo si vytvorte svoj vlastný čitateľský kútik, do ktorého utečiete zakaždým, keď budete potrebovať trochu času pre seba.

Dobre navrhnutá záhrada by mala prinášať aj príjemný pocit súkromia. Nezabudnite preto na najrôznejšie ploty a mreže, ktoré môžete pre dokonalý efekt nechať zarásť niektorou z obľúbených popínaviek. Už teraz si môžete niektoré sadeničky predpestovať a začať tak vegetačnú sezónu s predstihom. O to skôr a dlhšie sa potom budete tešiť z pokojnej krásy pôvabných kvetov.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.