Pomocníci pri práci vo výškach

Pomocníci pri práci vo výškach

Či už pracujete vo výškach každý deň, alebo len raz za čas, je veľmi dôležité, aby ste sa zamerali na vašu bezpečnosť. Premena rutinnej pracovnej úlohy na smrteľnú si vyžaduje len jednu chybu. Musíte byť pripravení chrániť svojich zamestnancov zakaždým, keď môžu byť vystavení nebezpečenstvu.

 

Čo je to práca vo výške?

Práca vo výškach sa vzťahuje na prácu nad zemou alebo pod zemou, pri ktorej by osoba mohla spadnúť a zraniť sa, ak nebudú prijaté žiadne bezpečnostné opatrenia. Mohli by ste spadnúť z rebríka, z okraja strechy alebo cez otvor na podlahe. Tu je niekoľko bezpečnostných tipov, ktoré treba zvážiť, ak vaši zamestnanci pracujú vo výškach.

 

  1. Použite zábradlie

Ak je to možné, použite zábradlie. Pasívna ochrana je najjednoduchší spôsob, ako udržať svojich zamestnancov v bezpečí, aby dosiahli súlad, pretože neexistuje nič, čo by v skutočnosti mali urobiť, aby sa udržali v bezpečí. K dispozícii je systém zábradlia pre takmer každý štýl strechy, ako je neprenikajúce zábradlie pre ploché alebo nízko sklonené strechy, zábradlie namontované na parapete, kovové strešné zábradlie a ďalšie. Prefabrikované zábradlia môže byť pripevnené trvalo alebo prenosne podľa vašich potrieb. Bez ohľadu na to, aký typ používate, zistíte, že po nainštalovaní sú zábradlia najjednoduchším systémom ochrany pred pádom.

 

Plošiny

Užitočné pracovné plošiny predstavujú moderné konštrukčne riešenie pri  rôznych výškových prácach.

Slúžia na zabezpečenie bezpečnosti pri práci, ale aj na zvýšenie rýchlosti a efektivity práce. Za pomoci vysokozdvižných plošín sú pracovníci schopní jednoducho realizovať veľkú časť náročných výškových prác.

 

Vysokozdvižné vozíky

Vysokozdvižné vozíky sú veľmi užitočné stroje a možno ich vidieť v každom sklade. Bez týchto strojov by sklady nemohli fungovať efektívne a ľahko. Vysokozdvižné vozíky sa všeobecne používajú na prepravu ťažkého tovaru a spotrebného materiálu z jedného miesta na druhé rýchlo a s menšou námahou. Jednou z výhod vysokozdvižných vozíkov je to, že sú schopné dostať sa k veciam umiestneným na vysokých miestach. Súčasťou mnohých z nich sú kvalitné otočné kolieska.

 

Laná

Vďaka istiacim lanám je práca vo výškach bezpečnejšia. Musia byť tiež správne vybrané v závislosti od výšky, v ktorej pracujete. Každá situácia je iná, takže musíte zhodnotiť svoje pracovné podmienky a úlohu, ktorú treba vykonať, aby ste svojim zamestnancom poskytli niečo, čo ich skutočne ochráni.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.