Seno na povale pre väčšiu izoláciu domu? Je čas na riešenie 21. storočia!

Seno na povalách rodinných domov môžeme nájsť aj v dnešnej dobe. Len málo vlastníkov rodinných domov ale na povale schováva seno za účelom využitia pri chove domácej zveri. Veľké percento majiteľov rodinných domov ale seno na povale necháva, aby si zabezpečilo nižšie výdavky na vykurovanie domu. Ak máte na povale tiež seno, ako izolant a dúfate, že prekúrite podstatne menej peňazí, neverte tomu. Žijeme v 21. storočí a seno na povale už je úplne nevyhovujúce.

Seno na povale pre väčšiu izoláciu domu? Je čas na riešenie 21. storočia!

Viac negatív než pozitív

Snáď jedinou výhodou sena pri porovnaní s ostatnými izolačnými materiálmi, je jeho cena. Seno je totiž zadarmo. Len sa musíte starať o to, aby ho niekto posekal, usušil, doniesol na povalu a rozložil. Seno je navyše materiálom, ktorý priamo priťahuje hmyz a myši. Kto z nás stojí o to, aby sa mu na povale vytvorilo včelie hniezdo alebo usadila myšia rodinka? Problém sena tiež je, že postupom času stráca objem a znižujú sa jeho izolačné schopnosti, ktoré sú rovnako minimálne. Ďalej veľmi ľahko vlhne, plesnivie a vlhkosť si neuchováva, ale púšťa ju ďalej do konštrukcie domu. Netreba zabúdať ani na to, že veľmi dobre horí, čo pre žiadny rodinný dom nie je dobre. Ak chcete naozaj dosiahnuť úspory za vykurovanie a eliminovať všetky vyššie popísané negatívne stránky, vyhoďte zo strechy seno a nahraďte ho modernou izoláciou. A aká je najvhodnejšia technológia na zateplenie povál v súčasnosti?

Technológia zateplenia pomocou fúkanej minerálnej izolácie

Odborníci v oblasti tepelných strát sa zhodujú na tom, že najefektívnejšou technológiou zateplenia povál je v súčasnosti fúkaná minerálna izolácia. Táto technológia využíva vysoko kvalitné izolačné materiály odolné proti vlhku, plesniam, hlodavcom, nemení svoj objem a vytvorí na podlahe povaly súvislú vrstvu izolačného materiálu, ktorý nestráca svoje izolačné účinky. O realizáciu zateplenia sa zvládne postarať jediný pracovník, ktorý obsluhuje aplikačnú hadicu. Všetok materiál zostáva v nákladnom aute pri dome a putuje práve len hadicou. Pri realizácii teda nevzniká žiadny neporiadok a hotovo môže byť už za 3 hodiny. Aj v tejto oblasti existuje hneď niekoľko druhov materiálov. Medzi najlepšie hodnotené sa radí minerálna izolácia Magmarelax, ktorú využíva spoločnosť IP Izolácia Polná. Magmarelax na povale dokáže znížiť výdavky na vykurovanie až o 30%. Počiatočná investícia sa teda vráti v rámci niekoľkých rokov.

 

Detailné informácie o tejto technológii nájdete na www.Magmarelax.cz.

 

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.