Prečo sa oplatí zaobstarať terče pod dlažbu?

Prečo sa oplatí zaobstarať terče pod dlažbu?

Postavať si svojpomocne terasu si síce vyžaduje istý čas, no nie je to nič, čo by ste sami nezvládli. Bude to chcieť len potrebné náradie, odhodlanie a trpezlivosť. No a, samozrejme, dôkladne pripravený plán.

Začnite podkladom na terasu. Mnohí odborníci z tejto oblasti preferujú zaobstaranie si produktu, akým sú terče pod dlažbu. Prečo práve terče pod dlažbu a nie iný podkladový materiál? Dôvodov je hneď niekoľko a predstavíme vám ich v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Rektifikačné terče a ich životnosť

Ak chcete, aby vaša terasa spĺňala všetky funkcie tak ako má, rektifikačné terče sú tým správnym riešením ako podklad. Sú totiž mimoriadne stabilné a univerzálne. Môžete ich teda uložiť na kraj alebo stred terasy. Vynikajú tiež jednoduchou údržbou. Terasy, ktoré sú uložené na terčoch v prípade znečistenia postačí len poliať čistou vodou. Sú tiež mimoriadne odolné, pretože nezarastajú burinou a ich životnosť sa tak predlžuje.

Dištančné terasové podložky

Okrem terčov pod dlažbu sú skvelým riešením aj dištančné terasové podložky. O nich je totiž známe, že dokážu ešte viac predĺžiť životnosť terasy. Prečo? Zabraňujú tvorbe hniloby. O tej je známe, že vzniká najmä vo vlhkých podmienkach, ktoré sú v rámci drevenej terasy veľmi časté.

Jednoduchá montáž

Ak si zaobstaráte terče pod dlažbu, nebudete musieť ďalej myslieť na zložité lepenie dlaždíc, ktoré je potrebné pri ostatných podkladových materiáloch. Rektifikačné terče sú výhodné aj z toho hľadiska, že v prípade potreby ich môžete kedykoľvek vymeniť. Napríklad, za inú farbu dlaždíc alebo materiál. Môžu sa tak používať opakovane, bez akýchkoľvek problémov. Terče pod dlažbu sú tiež ideálne na miesta, ktoré majú nerovný povrch. Zabezpečujú totiž ich vyrovnanie. Vyberte si preto z rôznych rozmerov a druhov terčov.

Comments are closed.