Tatranský profil nepatrí do minulosti. Ak ho správne zakomponujete, ulahodí aj modernému interiéru

Máte predsudky voči tradičnému drevenému obkladu steny? Považujete ho za interiérový prvok, ktorý patrí akurát tak do histórie, prípadne víkendových chát? Vyvedieme vás z omylu. Tatranský profil si nachádza svoje miesto aj v skutočne moderných interiéroch a dokáže v nich plniť spoľahlivú službu. Závisí len od spôsobu, ako ho do priestoru zakomponujete a skombinujete s ostatnými súčasťami interiéru.

Tatranský profil nepatrí do minulosti. Ak ho správne zakomponujete, ulahodí aj modernému interiéru

Drevený obklad môžete ponechať v jeho prirodzenej podobe

Klasický tatranský profil je dostupný v dvoch základných prevedeniach, ktoré sa líšia drevinou použitou na jeho výrobu. Tatranský profil z dreva severského smreku má skôr belší odtieň, zatiaľ čo profilovky z červeného smreku mierny ružovkastý nádych. Drevo, z ktorého bol tatranský profil vyrobený, má konzervačné vlastnosti založené na polymerizácií živíc, preto si v interiéri nevyžaduje vždy natretie lakom, prípadne farbou. Ak preto zariaďujete priestor v svetlých odtieňoch, hodiť sa vám môže tatranský profil v jeho prirodzenej forme.

Moderne tiež vyznie spojenie dreveného obkladu s drevenou podlahou vytvorenou z masívnej dlážkovice. Najmä vtedy, ak má aj stena, aj podlaha rovnaký odtieň. Obloženie časti steny tatranským profilom prepojeným s drevenou podlahou dodá každému interiéru dynamiku, modernosť a hlavne, príjemnú atmosféru sálajúcu z čistého prírodného dreva.

 

Farby na drevo umožňujú vytvárať zaujímavé variácie obkladu steny

Avšak, s farbami na drevo si z tatranského profilu vytvoríte presne taký obklad steny, aký potrebujete. Túžite po romantickej spálni v štýle Provence? Žiaden problém. Použite bielu farbu na drevo a drevený obklad steny dolaďte doplnkami charakteristickými pre tento štýl a spálňa z vašich snov je na svete. Chcete svojmu malému chlapcovi vytvoriť jeho kráľovstvo v typickej modrej farbe, no s drevom na stene? Použite modrú farbu na drevo, ktorá v spojení s tatranským profilom vyčarí chlapčenskú izbu ako z katalógu. Tatranský profil sa tiež výborne kombinuje so zariadením v štýle Škandinávie. Konkrétne, natretý na bielu farbu, v prípade oživenia čisto bieleho nábytku s prvkami prírodného dreva, zas po aplikácií pastelových odtieňov na obklad.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.