Tradičné doplnky okien nadobudli moderný charakter

Tradičné doplnky okien nadobudli moderný charakter

Ak túžite po zmene, začnite drobnými úpravami vo vašom interiéri. Čo sa tak zamerať na závesy a záclony, ktoré zdobia vaše okná? Už sú ošumelé a potrebujete si priestor oživiť? Zadovážte si nové! Dnes vám predstavíme typy záclon a závesov a možnosti, ktoré ponúkajú.

Ako postupovať pri výbere

Predtým ako začnete so skrášľovaním vášho príbytku, držte sa týchto pravidiel. V prvom rade si zmerajte dĺžku a šírku akú potrebujete na závesy alebo záclony, určte si pritom aj spôsob uchytenia. Ak volíte napr. tunel, je potrebné počítať s tým, že látku musíte kúpiť o niečo dlhšiu. No ak sa vám páči uchytenie na klipsy alebo štipce, máte o robotu menej.

Po premeraní závesov je dôležité určiť si štýl, aký by vám do domu pasoval. Vo všeobecnosti platí, že menej je viac a prepchávať miestnosť záclonami aj závesmi zároveň je úplne zbytočné. Dbajte aj na farebné ladenie a vzory, aby závesy a záclony nepôsobili rušivo v miestnosti, kde chcete odpočívať. Teda studené tóny (modrá, sivá, zelená, pastelové odtiene) sa hodia do tých pokojnejších miestností, kdežto teplé a žiarivé farby (žltá, červená, oranžová) do izieb, kde potrebujete rozvíriť energiu a nakopnúť kreativitu.

Oči ostanú otvorené dokorán

Prečo také klišé? Dnes bytový textil ponúka väčšie možnosti ako kedysi. Ak ste bytový textil niekoľko rokov nenavštívili, budete sa čudovať ako išiel s dobou dopredu. Na trhu je pre vás prichystaná obrovská škála farieb, vzorov, dĺžok, prevedení, spôsobov uchytenia a materiálov z ktorých sú záclony vyrobené. Ani závesy neostanú nepovšimnuté, sú síce dlhšie, možno mohutnejšie, ale o to žiadanejšie formy vytvorenia súkromia vo vašom dome.

Závesy sa hodia do obývacích miestností, detských izieb, skrátka kdekoľvek. Využiť sa dajú nielen na zavesenie do okien, ale aj na predelenie miestností, či miesto dverí na prekrytie šatníka či kozmetiky. RETRO spôsoby umiestnenia závesov sa neustále vracajú spať do módy. Tak ako, tešíte sa na najbližšiu návštevu metrového textilu? Dúfame, že áno.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.