Výhody maximalizmu, ktoré pocítite pri zariaďovaní interiéru aj vy

Výhody maximalizmu, ktoré pocítite pri zariaďovaní interiéru aj vy

Minimalizmus je o čistých líniach a o tom, že v miestnostiach domu či bytu si svoje miesto získajú výhradne užitočné kúsky. Jeho krása spočíva v tom, čo je pre oči neviditeľné. No a maximalizmus je jeho úplný opak a prináša vám pri zariaďovaní interiéru celú radu výhod. O aké benefity ide, sa dočítate v článku.

 

Sloboda vo farbách

Obľubujete prírodné alebo skôr žiarivé odtiene? Maximalizmus vám umožní zvoliť si farby, ktoré s vami rezonujú. Fukciová, modrá, purpurová, biela aj čierna. Vyberte si farbu, ktorá sa vám páči najviac. Miestnosti budú pôsobiť veľkolepým dojmom, ak farby skombinujete a vôbec sa nemusíte obávať použiť viacero odtieňov. Naopak, pre maximalizmus je typická sloboda vo farbách.

 

Vyjadrite svoju osobnosť

Žiaden iný štýl vám nedovolí vyjadriť svoju osobnosť tak, ako maximalizmus. Vo vašom interiéri si nájde svoje miesto každá dekorácia, ktorá pre vás niečo znamená. Obrazy, vázy, vankúšiky, koberce, kvety. Zariadenie interiéru bude vaším osobným podpisom.

 

Textúry a vzory

Maximalizmus umožňuje miešať rôzne textúry a vzory. Môžete siahnuť po pásikovanom vankúši, kvietkovaných závesoch či abstraktných dizajnoch. V maximalizme je dovolené takmer všetko.

 

Umožní vám mixovať obdobia

Máte po ruke nejaké vintage kúsky, obľubujete čínske umenie a dekorácie alebo ste skôr moderný typ? V tom prípade je pre vás maximalizmus ten pravý.

 

Podlahové krytiny a maximalizmus

Aj pri voľbe podlahových krytín je maximalizmus maximálne zhovievavý. Môžete si vybrať kúsok, ktorý vám bude vyhovovať z estetického aj praktického hľadiska. Obľúbené sú drevené podlahy, ktoré miestnostiam dodajú tradičný nádych a autenticitu. Výnimkou nie sú ani moderné korkové podlahy alebo lacnejšia laminátová podlaha, ktorá ponúka širokú škálu rôznych dekorov. Podlahovú krytinu môžete ďalej ozvláštniť tiež kusovým kobercom, ktorý do miestnosti vnesie farebnosť.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.