Využívajte pre vykurovanie energiu, ktorá tu bola odjakživa zadarmo

Využívajte pre vykurovanie energiu, ktorá tu bola odjakživa zadarmo

Tepelné čerpadlá využívajú energiu, ktorá tu s ľudstvom bola odjakživa, tj. vietor, geotermálne teplo. Na rozdiel od palív typu uhlie, zemný plyn, drevo, ktoré zažívali renesanciu v 19. a 20. storočí a ktorých zásoby sú obmedzené, u geotermálneho tepla a vetra máme „istotu“, že tu s   nami budú naďalej. Zároveň, cena týchto dvoch zdrojov je stála – sú zadarmo!

Samotné tepelné čerpadlá síce nie sú „večné“, avšak skúsenosti zo Škandinávie ukazujú, že tento zdroj tepla dokáže spoľahlivo slúžiť viac ako 20 rokov. Reč je pritom o zariadeniach, ktoré sú vystavené drsným zimám a zároveň jednotkách inštalovaných v 90. rokoch minulého storočia. Od tej doby, sa tepelné čerpadlá stali ešte spoľahlivejšími!

Zároveň, aby ste nemuseli skladovať zásoby paliva, pravidelne prikladať či sa spoliehať na dodávky zdroje energie „na diaľku”, tepelné čerpadlá sú schopné vám dodať dostatok tepla aj v   prípade, že ich inštalujete napr. do veľkého rodinného domu či bytového domu . Cena tepla dodaného tepelnými čerpadlami je pritom suverénne najnižšia v porovnaní s „konvenčnými“ zdrojmi v podobe zemného plynu, elektriny, uhlia, dreva.

Nižšie nájdete modelový príklad nákladov na vykurovanie (teplo, ohrev vody) v prípade, že potreba energie na vykurovanie a teplú vodu je 13214 kWh/rok.

S tepelným čerpadlom ušetríte aj stovky eur ročne na teple a teplej vode, v porovnaní so zemným plynom sú ročné náklady na teplo a teplú vodu dokonca takmer o polovicu nižšie!

Ak teda aktuálne uvažujete o novom zdroji tepla pre vašu domácnosť, venujte tepelným čerpadlám zvlášť veľkú pozornosť, oplatí sa to.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.