3 dizajnové prvky na ozvláštnenie vašej záhrady

Leto je tu a takmer všetci milujú trávenie času vonku s rodinou a priateľmi. Nikto nechce zostať zavretý doma, keď je vonku tak nádherne. Nad vašou záhradou a vonkajším priestorom by ste sa mali preto zamyslieť ako nad extra miestnosťou v dome.

3 dizajnové prvky na ozvláštnenie vašej záhrady

Terasu alebo dvor môžete využívať počas celého roka, nielen v letných mesiacoch. Rozložte záhradný stan, vyložte gril a zábava sa môže začať. Poďme sa pozrieť na pár inšpirácii, vďaka ktorým bude tento priestor pôsobiť príjemnejšie a útulnejšie.

 

Všade samé svetielka

Záhradné osvetlenie vám pomôže vytvoriť magický priestor, ktorý si môžete vychutnať plnými dúškami aj vtedy, keď už slnko dávno zapadlo. Využite dlhé letné večery a pretransformujte svoju záhradu na žiarivý obytný priestor, v ktorom môžete tráviť čas aj keď je už tma. LED svetlá sú nákladovo efektívne na chod a dobre fungujú zapustené v dlažbách a terasách, na zvýraznenie schodov a zmeny úrovne alebo ako ozdoby okolo domu a terasy. Svetlom môžete zdôrazniť krásu architektúry, vodných prvkov a vašej výsadby.

 

Skrýša pred horúcim slnkom

Tráviť čas v záhrade počas letných dní je naozaj krásne. Ale keď slnko svieti až príliš silno, radi si nájdeme miesto, kde sa môžeme pred nim skryť. Pomôže nám v tom pergola, nožnicový stan alebo altánok.

Pergola je v podstate záhradná štruktúra, ktorá je podobná ako altánok. Pergola ponúka tieň, slúži ako podpora pre lezenie rastlín a dodáva vizuálnu príťažlivosť vášmu domu. Môžete postaviť pergolu na terase alebo dvore a použiť ju na relaxáciu a posedenie pre hostí.

Ďalšou možnosťou je vybrať si altánok. Existuje mnoho rôznych typov altánkov. Prichádzajú v dvoch základných štýloch: drevené alebo oceľové. Zvyčajne drevené altánky sú postavené z cédru, borovice, červeného dreva a niekedy aj bambusu. Drevo môže na prvý dojem budiť lepší vzhľad, ale majte na pamäti, že si vyžaduje každoročnú údržbu a farbenie. Oceľové konštrukcie si nevyžadujú tak náročnú údržbu a svoju funkciu plnia dokonale.

 

Keď prídu chladné večery

Letné noci sú ideálne pre činnosti vonku, ako je grilovanie, opekanie a trávenie letných večerov s pohárom vína v ruke, zatiaľ čo sa vám naskytuje príjemná scenéria zapadajúceho slnka. Na rozdiel od horúcich letných dní sú letné večery chladné, takže budete potrebovať teplé miesto vo vašej záhrade alebo na dvore. Otvorené ohniská s kruhovým posedením budú pre vás tou najlepšou voľbou. Môže to byť zábavná a komfortná zóna pre trávenie letných i jesenných dní na záhrade.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.