6 faktov, ktoré ste o podlahách nevedeli

6 faktov, ktoré ste o podlahách nevedeli

Výber správnej podlahovej krytiny je veľkým rozhodnutím v každej domácnosti. Kvalitná podlaha s vami totiž vydrží aj niekoľko desiatok rokov. Stačí ju len udržiavať. Prečítajte si 6 zaujímavostí, ktoré ste o podlahových krytinách nevedeli.

 

Laminátová podlaha sa nachádza vo väčšine domácností najmä vďaka svojej dlhej životnosti

Laminát navyše patrí medzi ekologické kúsky. Vďaka laminátu získa váš domov vkusný a príjemný vzhľad. Ponúka mäkký aj teplý pocit pre nohy. Laminátové podlahy sú navyše odolnejšie voči poškriabaniu než podlahy drevené. K dispozícii máte tiež imitácie rôznych povrchov.

 

Korok sa nepoužíva len na zátky

Ak hľadáte alternatívy pre ekologickejšie podlahy, môžete zvážiť korok. Korkové podlahy sú pružné, ľahko sa čistia, sú udržateľné a neobsahujú formaldehyd.

 

Korok je ekologický a pochádza z unikátneho stromu

Jeho štruktúra sa skladá z miliónov korkových buniek a každá obsahuje vzduchový priestor. Tieto drobné bunky zabraňujú prenosu zvuku. Ak radi improvizujete, korok môžete použiť aj na steny ako dekoráciu. Korkové podlahy majú tiež ekologické vlastnosti. Sú zhotovené z kôry korkového duba, ktorý je známy tým, že jeho kôra dorastá.

 

Linoleum a vinylové podlahy sú dve odlišné podlahové krytiny

Vinylové podlahy sú vyrábané z chemikálií na báze ropy. Linoleové podlahy sú prírodné a vyrobené zo surovín, ako je ľanový olej, drevená múka, korkový prach, vápenec a stromová živica. Linoleum je odolnejšie a zvyčajne aj o niečo drahšie než vinyl.

 

Dlaždice odolávajú vode najlepšie

Nielen, že sú to dizajnové kúsky, dlaždice sa hodia aj do priestorov a miestností s vysokou vlhkosťou. Niet divu, že sú obľúbenými podlahovými krytinami a nájdete ich najmä v kuchyniach a kúpeľniach.

 

Na to, aby ste sa tešili z drevených podláh, si hneď nemusíte kupovať pravé drevo

Tvrdé drevo je pomerne drahé, takže mnoho domácností hľadá lacnejšie možnosti. Na trhu nájdete rôzne alternatívy, ako napríklad vinylové a laminátové podlahy, ktoré imitujú drevo takmer dokonale.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.