Ako riešiť problém s upchatou kanalizáciou?

Ako riešiť problém s upchatou kanalizáciou?

Ak máte blízko domu kanál, asi si viete predstaviť, aké je to nepríjemné, mať kanál zanesený špinou. Pri veľkom zanesení, sa do kanálu nedokáže dostať z cesty dosť vody a môže to zaplaviť ulicu. To je však len jeden z problémov. Ako riešiť problém zo zanesenou kanalizáciou?

Upchatý kanál správne nefunguje a môže nepríjemne zapáchať. Ako sa dá tomu predísť? Možno ste počuli o krtkovaní. Ide o metódu na čistenie napríklad kanálov. Ale čo vlastne to krtkovanie je? A kedy je dobré využiť túto metódu?

 

Čo je krtkovanie?

Krtkovanie je metóda, vďaka ktorej vám zostane váš kanál čistý. Pri krtkovaní sa používajú aj rôzne stavebné stroje. Vysokotlakový čistič, stroj na elektromechanické prebíjanie a pár ďalších.Vysokotlakový čistič sa používa na znečistené a upchaté kanalizácie, WC, umývadlá a potrubia. Stroj na elektromechanické prebíjanie je najefektívnejší na prebíjanie odpadov a odtokov od mastnôt, usadenín a vodného kameňa v potrubí. Krtkovanie môžete vyskúšať aj sami, no potrebujete základné vybavenie na čistenie, ako napríklad kanalizačnú pružinu, či čistič kanálov. Ak krtkovanie neviete, alebo nechcete skúsiť, existujú firmy, ktoré to spravia za vás. Stačí si ich zavolať a oni sa postarajú, aby ste mali kanál čistý a voňavý. Krtkovanie však viete využiť aj pri upchatých WC, či umývadlách.

 

Ako predísť upchatému kanálu a iným problémom?

Rovnako, ako rôznym problémom, aj upchatému kanálu sa dá predísť. Viete využiť pravidelné čistenie, či možnosť kamerovania potrubia. Vďaka kamerovému systému viete zistiť váš aktuálny stav potrubia a predísť tak problémom. Tieto možnosti by vám mali zaručiť, že váš kanál nebude upchatý a spôsobovať problémy. Pri WC je dobré nesplachovať množstvo toaletného papiera naraz, či splachovať iné predmety. Pri umývadlách treba dávať pozor, aby vám do nich nič nezapadlo.

Tak neváhajte a vyskúšajte krtkovanie aj vy!  

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.