Ako vybrať moderný nábytok do jedálne?

Ako vybrať moderný nábytok do jedálne?

Dominantou jedálenského priestoru je bezpochyby priestranný stôl so stoličkami. Často sa v súčasnej dobe jedná o kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, pričom jedálna zóna predstavuje akýsi pomyselný spoj. Ak ste sa rozhodli pre renováciu interiéru, nemali by ste zabúdať ani na také dôležité súčasti, ako je práve nábytok.

Stôl by mal ponúkať dostatok miesta všetkým členom rodiny, nové jedálenské stoličky  by mali byť pohodlné, ale zároveň by vzhľadom mali ladiť k jedálenskému stolu.

 

Praktický je rozkladací jedálenský stôl

Predtým, než vôbec investujete do konkrétneho jedálenského stola, ujasnite si, koľkým ľuďom by mal slúžiť. Rozdiel totiž je zhotovovať stôl pre slobodný pár a šesťčlennú rodinu. Zároveň ale záleží na priestorových možnostiach vášho interiéru. Odporúča sa, aby jeden stravník mal vždy k dispozícii voľnú plochu o šírke 80 centimetrov a hĺbke 50 centimetrov. Ak ale toľko voľného miesta nemáte, postačí na šírku 60 centimetrov a hĺbka 40 centimetrov.

Ak sa k vám schádzajú deti len na sviatky, určite siahnite po rozkladacej variante. V zloženom stave šetrí dosť miesta. Zároveň sa budete rozhodovať medzi tvarmi – guľatý, oválny, alebo obdĺžnikový? V každej jedálni sú možnosti iné, no odporúča sa kruhové prevedenie, ktoré vytvára harmonickú a príjemnú atmosféru pri stole. Všetci členovia na seba perfektne vidia.

 

Aké jedálenské stoličky sú v móde?

Jedálenská stolička by mali vzhľadovo pasovať nielen k samotnému jedálenskému stolu, ale celému interiéru. Ak siahnete po drevenej variante, určite zvoľte v celom priestore rovnaký dekór dreva, aby bol priestor ucelený. Veľkej popularite sa tešia čalúnené stoličky, ktoré sú pohodlné a navyše sa dobre udržujú. Zohnať sa dajú stoličky nielen klasické drevené, ale aj z ohýbaného dreva, takže niektoré modely majú zaujímavé tvary.

V rovnakom štýle zvoľte aj konferenčný stolík. Ak hľadáte vybavenie do jedálne, tieto konferenčné stolíky a ďalšie druhy nábytku, pozrite sa do pestrého produktového portfólia e-shopu sedooz.sk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.