Dobrá žumpa

Dobrá žumpa

Vyhliadli ste si krásny pozemok, prípravy na stavbu sú v plnej sile, ale zistili ste nepríjemnú vec – nie je možné napojiť sa na verejný kanalizačný systém. Mnohých táto informácia odradí a vzdajú sa bývania v inak krásnej lokalite. Riešenie však existuje a tým sú kvalitné betónové žumpy, ktoré vám dodá a na miesto uloží špecializovaná firma.

 

Stačí vám pripraviť jamu

Jediné, čo je nutné spraviť z vašej strany, je vykopať dostatočne veľkú jamu. O všetko ostatné sa postará firma Dobrezumpy.sk, ktorá pre vás zabezpečí certifikované žumpy. Dovezie ich kdekoľvek na Slovensko a zdarma uloží na príslušné miesto pomocou vlastného hydraulického ramena.  Žumpy sú vyrobené z vodotesného betónu a oceľovej výstuže a opatrené sú špeciálnym asfaltovým náterom.

 

Akú žumpu môžete mať

Veľkosť žumpy vyberajte podľa počtu členov domácnosti, aby ste sa nemuseli čerpaniu žumpy venovať príliš často.

  • Pre bežnú rodinu postačí jednokomorová žumpa s objemom 10 až 12 m3. Dodaný komplet obsahuje žumpu, vrchnú dosku hrúbky 120 mm, betónový poklop a komín vysoký 500 mm.
  • Dvojkomorová žumpa (septik) je určitý druh čističky s veľkosťou 7 až 12m3. Skladá sa z dvoch komôr. V prvej komore sa usadzuje kal a na dne druhej jemné čiastočky a pevné časti, pričom na povrchu zostáva prečistená odpadová voda. Tá sa priebežne vypúšťa do podzemných alebo povrchových vôd. V porovnaní s bežnou žumpou sa tým predĺži čas vyberania žumpy.
  • Môžete si objednať aj viackomorové žumpy, čím získate ľubovoľne veľkú kapacitu. Sú výhodné pre farmy, bytovky, či iné väčšie objekty.

 

Žumpa či pivnica?

Nádrže využívané prvotne ako žumpy sa však dajú používať aj kreatívnejšie. Ak vám chýbajú pivničné priestory a nechcete sa trápiť s betónovaním a obavami, či pivnica nebude prepúšťať vodu, môžete betónové nádrže využiť aj ako kvalitnú a dokonale izolovanú pivnicu. Iná možnosť je používať nádrž na zber dažďovej vody, čo ocenia napríklad záhradkári.

O kvalite služieb Dobrazumpa.sk svedčia aj výborné referencie a skutočnosť, že ich žumpy sa používajú vo všetkých kútoch Slovenska, či už sú to žumpy Košice, Bratislava, či Žilina.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.