Okná, ktoré nielen dobre vyzerajú

Okná, ktoré nielen dobre vyzerajú

Nielen pri rekonštrukciách svojich domovov, ale najmä pri stavbách domov premýšľame aké materiály a doplnky použiť.  Materiál je totiž dôležitý prvok. Mal by vydržať čo najdlhšie a neustále plniť funkciu, pre ktorú bol vytvorený a osadený na dané miesto. Okná nie sú výnimkou. Nie je žiadnou samozrejmosťou okná neustále ošetrovať alebo po niekoľkých rokoch zistiť, že je nutné ich vymeniť kvôli zlému tesneniu. Ktoré ale za niečo stoja?

 

Kombinácia dvoch materiálov

Ak premýšľate ako svoj dom postaviť čo najudržateľnejšie, nemôžete vynechať ani okná. Už jedno drevohliníkové okno vám môže ušetriť trochu nákladov. Nielenže vyzerajú fantasticky v interiéry v podobe dreva, ktoré si vyberiete napríklad podľa farby podlahy, ale aj zvonka, kde uvidíte krásny hliníkový rám. Ten je dostatočne pevný a spoľahlivý a dokonca aj ten je možné zladiť s farbou fasády domu, takže moderný vzhľad je zaručený. Oprosti plastovým oknám sú vhodné aj do nízkoenergetických domov a majú omnoho dlhšiu životnosť. Ich vzhľad je neporovnateľný, pretože tie plastové môžu dom naopak poškodiť svojou mohutnou konštrukciou oproti tej drevohliníkovej.

 

Alebo len jedno z toho?

Ak chcete vynechať drevo, nie je to žiaden problém. Zaobstarať si totiž môžete aj hliníkové okná. Pri nich je životnosť ešte dlhšia a obrovskou výhodou je hlavne to, že ich nie je potrebné udržovať ako napríklad eurookná. Meniť ich nemusíte ani po niekoľkých rokoch a vhodné sú aj do nízkoenergetických domov. Samozrejme, oproti plastovým oknám sú mierne drahšie, ale za takúto kvalitu je radosť priplatiť si. V konečnom dôsledku nakoniec môžete ušetriť práve na energiách.  Aj tu je možné vybrať si farbu hliníka. Ak teda nemáte záujem o klasickú šedú. Prispôsobíte si buď okná alebo fasádu domu. Ich konštrukcia je našťastie aj dosť pevná, takže ako výplň priestoru pre okno je úplne vhodná.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.