Prečo sa rozhodnúť pre LED osvetlenie?

Zdá sa vám, že vaše interiérové osvetlenie potrebuje obmenu? Chcete však spojiť moderný dizajn aj s technológiami, ktoré vám ušetria niekoľko desiatok eur práve na svietení? LED osvetlenie je potom pre vás tou správnou voľbou. Navyše, je šetrné nielen voči vašej peňaženke, ale aj zdraviu.

Prečo sa rozhodnúť pre LED osvetlenie?

Ročne ušetríte možno až stovku eur na svietení

LED interiérové osvetlenie je približne 10-krát menej náročné na spotrebu energie, než bežné žiarovky. Ak totiž porovnáme intenzitu svetla vyžiarenú z klasickej žiarovky a LEDky, zistíme, že 100W žiarovka je prakticky identická s 10W LED žiarovkou. Znamená to teda 10-krát nižšiu spotrebu elektrickej energie. V prípade, že nové interiérové svietidlá s LED technológiou umiestnite do celého domu či bytu, ročne môžete len na svietení šetriť aj stovku eur.

 

50-násobne vyššia životnosť

LED šetrí peniazmi nielen na spotrebe, ale aj životnosti svetelných zdrojov. LED žiarovky by vám totiž mali vydržať plnohodnotne svietiť až po dobu okolo 50 000 hodín prevádzky, navyše, bez vplyvu počtu zasvietení. Klasická žiarovka má životnosť len 1 000 hodín svietenia. Čo poviete? Obrovský rozdiel. Ten ešte umocní fakt, že zatiaľ čo klasickú žiarovku dnes nájdete v obchode približne za 2 eurá, naozaj kvalitnú LEDKu možno už za 5 eur. Vydrží vám však možno až 50-krát dlhšie.

 

Pre človeka prirodzené svetlo

Ako sme už v úvode spomenuli, peniaze nie sú jediným dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre LED osvetlenie. Žiarenie z nich má totiž prirodzenejšie svetelné spektrum, ktoré sa nápadne podobá na to produkované slnkom. Preto je pre vás svetlo z LED žiaroviek zdravšie a teda aj príjemnejšie. Bavíme sa konkrétne o teplom bielom svetle. To studené nás zas dokáže udržať sústredených a znižuje vplyv umelého osvetlenia na našu aktivitu. Preto sa LED žiarovky so studeným bielym svetlom hodia do kancelárií.

Aj vy ste sa presvedčili o výhodnosti LED technológií. Tú najvyššiu kvalitu vám dokáže poskytnúť aj interiérové osvetlenie Philips, ktoré si môžete zakúpiť na NajLampy.sk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.