Na čo si dávať pozor pri starších domoch a bytoch?

Na čo si dávať pozor pri starších domoch a bytoch?

Veľa ľudí si častokrát kupuje dom, alebo byt, ktorý už má čosi prežité. Staré domy, sú hlavne cenovo dostupnejšie, ako nové. Napriek tomu, musíte pri starých domoch dozerať na ich stav. Oplatí sa kúpiť a upraviť starý dom?

Ak ste si kúpili, alebo plánujete kúpiť starý dom, určite ho plánujete aj prerábať. Len málokomu sa bude páčiť všetko, čo tam nechali starý majitelia. Či už je to nábytok, ale aj rozmiestnenie izieb a podobne. Dnes sa však dá všetko zariadiť, ale naozaj sa to oplatí?

 

Oplatí sa prerábať starý dom, alebo byt?

Po kúpe starého domu sa dosť často prerába. Znamená to, že kúpa starého domu a jeho prerábanie sa oplatí viac, ako kúpa nového domu. Pri novom dome máte výhodu, že si viete všetko zariadiť podľa seba. To si ale v podstate viete zariadiť aj pri starých domoch. Staré domy však majú častokrát starú podlahu a steny. Preto na začiatok je dobré podlahu vymeniť a možno aj použiť anhydritový poter nanovo.

Potom môžete uložiť novú podlahu na rovný a kvalitný povrch. Po podlahe sa treba presunúť na stenu. Na stenách býva často opadaná omietka, čo vyzerá dosť škaredo. Preto je dobré, naplánovať si zoškrabovanie starej fasádnej omietky a nanášanie novej. Fasádne omietky nájdete naozaj v každom stavebníctve a preto je dobré kúpiť ich. Starú omietku je dobré zoškrabať, nie len pretrieť, pretože sa môže stať, že neskôr pod farbou opadne a dopadne to tak, že vaše steny budú vyzerať rovnako, ako pred maľovaním. Ak ste toto všetko vybavili môžete prejsť na okná.

Aj tie vedia byť na starých domoch dosť problémové. Buď prepúšťajú chlad, alebo nevedia teplo udržať. Nové okná by preto tiež nemali chýbať na zozname nových vecí, ktoré treba zohnať. Keď ste vymenili aj okná, ostatok ostáva len na vás. Buď si nábytok po predchádzajúcich majiteľoch necháte, alebo ich predáte a potom si kúpite nové.

Neváhajte a opravte si starý dom aj vy!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.