V kuchyni udržíte poriadok, keď bude mať všetko svoje miesto

V kuchyni udržíte poriadok, keď bude mať všetko svoje miesto

Veľmi často túžime po veľkej kuchyni preto, lebo nemáme kam so všetkými tými vareškami, pohármi, príbormi, tanierikmi, šálkami, elektrospotrebičmi, utierkami, chňapkami… Asi by som sa o vybavení kuchyne mohla rozpisovať ďalších niekoľko hodín. Ale veľká kuchyňa a obrovská kuchynská linka nie je pre udržanie poriadku v kuchyni až takou nutnosťou. Často stačí riešenie lacnejšie a menej radikálne, než je hneď výmena celej kuchynskej linky, búranie priečok, či dokonca sťahovanie do väčšieho. Rozhliadnite sa a nájdite miesto veciam, ktoré robia neporiadok.

 

Dózy na potraviny upracú a ochránia pred škodcami

Nie je nič horšie, než nenásytné mole. Ale nielen oni vedia urobiť v našej špajze či v potravinovej skrini pekný neporiadok. Naučte sa jednu zásadu. Všetky sypké, alebo iné otvorené potraviny, patria jednoznačne do dobre uzatvárateľnej dózy. Ideálne je nakúpiť si dózy na potraviny v rovnakom designe a vo väčšom množstve. Nechcete mať predsa kuchyňu ako vetešníctvo nakombinované bez ladu a skladu z rôznych dóz, fliaš, plechoviek a krabíc? Malá variabilita nevadí, dodá pestrosť, veľká však už vytvorí neestetický a neprehľadný chaos.

 

Každá maličkosť má mať svoje miesto

Na chleba mávali kedysi celú chlebovú skriňu. To preto, že sa piekol aj na viac ako týždeň dopredu. Dnes nám postačí chlebník, ale určite by sme ho doma mali mať. Vyhneme sa povaľujúcemu sa pečivu po kuchynskej linke a všade prítomným omrvinkám. Chlebník dokáže pečivo udržať dlhšie v čerstvom stave. Vhodné je ho ešte naviac baliť do bavlnenej utierky.

 

Drôtený program – pre estetiku aj poriadok

Drôtené police a poličky nepatria len do kúpeľne. Uplatnenie nájdu aj ako rozšírenie úložného priestoru v kuchyni. Drôtené poličky je možné pridať na voľné steny aj do rohov miestností. Tam, kam by sa už iné police nevošli. Mnoho výrobkov v podobe drôteného programu má však aj estetickú funkciu. Poschodové stojany, drôtené misy alebo tubusy esteticky uskladnia ovocie. Podobne ako rôzne drôtené koše. Praktické sú aj tyče pre závesný program kuchynského náčinia. Konečne ho budete mať pri varení vždy po ruke. A ešte sa vám uvoľní v kuchynskej linke zásuvka, kam môžete opäť upratať veci, pre ktoré ste zatiaľ nenašli miesto. Drôtený program je veľký pomocník aj pre malé kuchyne.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.