Aké podlahy zvoliť do domácnosti s deťmi

Aké podlahy zvoliť do domácnosti s deťmi

Spoľahlivá podlaha je jedným zo základných prvkov bývania. Nielenže sa podieľa na jeho dizajnovej stránke, no výrazným spôsobom ovplyvňuje aj celkový komfort z užívania si domácnosti. Pri jej výbere nesmieme zabúdať ani na deti, ktoré sa priamo na podlahe radi hrávajú napríklad s legom alebo si púšťajú hračky na diaľkové ovládanie. Aké podlahy preto zvoliť do domácnosti s deťmi?

 

Zabudnite na klasickú dlažbu a uprednostnite plávajúce laminátové podlahy alebo vinyl

Ak máte malé deti a viete, že sa často hrajú priamo na zemi, pri výbere podlahy do domácnosti ihneď zabudnite na klasickú dlažbu alebo kameň. Sú totiž veľmi chladné, a preto pri ležaní priamo na podlahe deti ľahko prechladnú. Uprednostnite preto skôr „teplejšie“ alternatívy podlahových materiálov. Ideálnou je napríklad klasika, a to plávajúce podlahy vyrobené z laminátu. Ich povrch je veľmi príjemný na dotyk a zároveň tak výrazne nechladí, ako je tomu v prípade bežnej dlažby. Ak si dáte navyše záležať a pri jej skladaní použijete dostatočnú izoláciu alebo dokonca konštrukciu zabezpečujúcu protihlukovosť pri chôdzi, bude navyše príjemne hriať. Vaše deti preto môžete spokojne nechať hrať sa aj priamo na zemi.

Vhodnou voľbou rovnako ako laminátové podlahy sú aj podlahy vinylové. Tie dnes čoraz viac získavajú na svojej popularite. Okrem vyššie spomenutých vlastností laminátových parkiet je ich výhodou tiež veľmi dostupná cena. Preto nebude investícia do novej vinylovej podlahy výrazne negatívne ovplyvňovať rodinný rozpočet.

 

Koberec ako nevyhnutná súčasť detskej izby a obývačky

Samozrejme, deti sa budú najpríjemnejšie na zemi cítiť, ak sa budú hrať na koberci. Preto príjemné koberce zakomponujte aj do svojho bývania. Najmä na miesta, kde sa vaše detí hrajú najčastejšie. Určite do detskej izby, kde môžete využiť aj typické detské motívy a tiež do obývacej miestnosti. Tam vám totiž deti robia zväčša príjemnú spoločnosť a máte ich vždy na očiach.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.