Prečo zvoliť korkovú podlahu? – výhody

Prečo zvoliť korkovú podlahu? – výhody

Korok – materiál cenený pre svoj prirodzený vzhľad sa zbiera opatrným odlupovaním vonkajších vrstiev korkového duba. Tie sa následne zdĺhavým a komplikovaným procesom lisujú a spracovávajú do podoby korkových podláh. Zber korku nemá vplyv na životnosť stromu, keďže jeho kôra sa neustále obnovuje. Aké ďalšie výhody korkové podlahy majú, okrem toho, že je tento typ udržateľnou voľbou?

 

  • Pohodlný a odolný materiál

Korkové podlahy sú skvelou voľbou pre ktorúkoľvek domácnosť. Prírodný materiál je pohodlný a navyše disponuje účinnou odolnosťou proti pošmyknutiu. Kvalita a mäkkosť predstavuje odpruženie pre vaše chodidlá a chrbát.

 

  • Tichosť pre hlučnú domácnosť

Vďaka pórovitej štruktúre materiálu je korok efektívnym tepelným a akustickým izolantom. Tepelné vlastnosti ocenia  obzvlášť ľudia žijúci v chladnejších klimatických podmienkach. Na rozdiel od dlaždíc, na ktorých je počuť každý krok, vás korková podlaha prekvapí svojou schopnosťou tlmiť zvuky.

 

  • Odolnosť proti plesni, hmyzu a ohňu

Pokiaľ zvažujete výber podlahových krytín, určite ste sa zamýšľali nad odolnosťou voči parazitom, ale aj plesniam. Korková podlaha obsahuje antimikrobiálny vosk – suberín, ktorý odpudzuje vlhkosť aj hmyz. Preto je účinným riešením na dlhé roky.

 

  • Praktickosť do každej miestnosti

Vďaka svojim priaznivým vlastnostiam môžete využiť korkovú podlahu v každej miestnosti domu. Okrem spální, detských izieb alebo obývačky, sa hodí aj do kúpeľní alebo kuchýň. Povrch je odolný voči bežnej úrovní vlhkosti a navyše praktický povrch je jednoducho čistiteľný.

 

  • Dizajnové možnosti

Či už zariaďujete kuchyňu alebo obývačku, korková podlaha vás nadchne nie len svojimi technickými výhodami. Dizajnové prevedenia vám dnes umožnia zladiť interiér do rôznych štýlov. Bledšie, ale aj tmavšie odtiene doladíte vhodným nábytkom, kobercami alebo elegantnou tapetou.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.