Aplikácia tekutých tapiet? Ide to ľahko

Tekuté tapety sú zaujímavou novinkou v oblasti bytového dizajnu. Ich zaujímavá štruktúra aj jedinečne antistatické a tepelné vlastnosti z nich robia ideálnu voľbu pre pokrytie vašich stien. Ich aplikácia je jednoduchá, zvládne ju úplne každý a v nasledujúcom článku vás o tom presvedčíme.

Aplikácia tekutých tapiet? Ide to ľahko

Prírodná tapeta zadrží teplo aj hluk

Jedinečný vzhľad tekutých tapiet prináša do sveta bytovej dekorácie svieži vietor. Atraktívny prírodný dizajn a nezvyčajná štruktúra upútajú každého návštevníka. Nevídaná je aj deklarovaná životnosť 20 rokov, počas ktorej tekuté tapety nepotrebujú žiadny ďalší obnovujúci náter. Môžu za to ich antistatické účinky, ktoré odpudzujú prach aj nečistoty. Zloženie tapiet je šetrné k životnému prostrediu; obsahujú bavlnu, celulózu, hodváb a bambusové lepidlo. Tieto prírodné materiály navyše dobre pohlcujú hluk a zachytávajú teplo, čím zamedzujú jeho stratám. A to šetrí vašu peňaženku.

 

Nanášanie tapiet ide raz dva

Výber toho správneho dekoru tekutej tapety môže byť záležitosťou niekoľkých hodín, preto určite uvítate ich široký výber na stránkach www.tapety-na-zed.cz. Nájdete tu reálne fotografie, príjemné ceny, jednoduché vyhľadávanie a radenie produktov a navyše darček v podobe plastovej stierky na nanášanie tapiet ku kúpe troch balení zadarmo.

Návod na aplikáciu tekutých tapiet možno rozdeliť do piatich fáz:

  1. Úprava podkladu: Múr je potrebné zbaviť nerovností, očistiť a umyť. Celý povrch je treba dvakrát natrieť neriedeným penetračným náterom a nechať aspoň 24 hodín odpočívať.
  2. Príprava tekutej tapety: Zmes zriedime vlažnou vodou v uvedenom pomere a vytvoríme kompaktnú, hustú a plastickú hmotu bez hrudiek. Necháme zhruba hodinu odpočívať a potom opäť zamiešame.
  3. Vykonávanie metrovej skúšky: Jedno balenie tekutej tapety PolDecor by malo vystačiť na 3,3 m2. Vyznačíme si na stene takto veľký priestor a nanesieme rovnomernú vrstvu tapety. Tak zistíme, ako silná by mala byť aplikovaná tapeta, čím sa vyhneme nepríjemným situáciám so zostávajúcim alebo naopak nedostačujúcim materiálom.
  4. Nanášanie tapety: Plastovú stierku alebo hladidlo je potrebné pri nanášaní tapety prikladať rovnobežne s povrchom a následne ľahko sklopiť, aby dochádzalo k roztieraniu materiálu jeho stredovou časťou. Na nerovných povrchoch môžeme použiť priamo svoju dlaň
  5. Záverečné schnutie: Po celý čas by malo byť v miestnosti otvorené okno, aby bolo schnutie tekutej tapety rýchle a rovnomerné. Neuškodí ani zapnutý ventilátor pre lepšiu cirkuláciu vzduchu.

Hotovú tapetu možno jednoducho čistiť štetcom, vysávačom alebo navlhčenou handričkou. Väčšie znečistenia tapety je možné odstrániť za pomoci rozprašovača s vodou, ktorý postihnuté miesto rovnomerne namočí. Vlhký materiál je potom možné zoškrabať a znovu použiť (ak nie je príliš znečistený) alebo si pomôcť novo rozmiešanou tapetou.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.